Güncel

İlçelerde 12 Mart coşkuyla kutlandı

İlçelerde 12 Mart coşkuyla kutlandı

13 Mart 2020 15:59
-A

+A

 Mucur, Boztepe ve Akçakent İlçelerinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma program düzenlendi. Düzenlenen anma programına katılım yoğundu.
MUCUR İLÇESİNDE Halk Eğitim Merkezi  Konferans salonunda düzenlenen programa Mucur Kaymakamı Kaya ÇELİK, Belediye Başkanı Atılgan YILMAZ, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve akabinde istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Şiilerin okunması, müzik dinletisinden  sonra  oratoryo gösterisi sergilendi. 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programI nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından  program sona erdi.
BOZTEPE İLÇESİNDE 12 MART İstiklal Marşı´Nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Tören Programı düzenlendi.
Boztepe Ortaokulu tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 99. yıldönümü ve Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı düzenlendi.
Anma Programına Boztepe Kaymakamı Muhammed Berat BERDİBEK, İlçe Belediye Başkanı Hüseyin TAKAN, Daire Amirleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşından sonra Mehmet Akif Ersoy’un yaşam öyküsünün anlatıldığı Sinevizyon gösterisi izlendi. Anma programı  günün anlam ve önemi belirten yazılar, şiirler ve tiyatro gösterileri ile devam etti.Anma Programı Öğrencilerin hep bir ağızdan Milli Marşımızı coşku ve gururla okumasıyla sona erdi.
AKÇAKENT İLÇESİNDE 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma program düzenlendi.
İlçe Şeyh Şamil Ortaokulu salonunda düzenlenen programa Akçakent Kaymakamı Murat KARALOĞLU, Belediye Başkanı Yılmaz KILIÇ, Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve akabinde istiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Şiilerin okunması, müzik dinletisinden  sonra  oratoryo gösterisi sergilendi. 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma programı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından  program sona erdi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku