Güncel

İlhan; “Basın Emekçilerinin ‪10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutluyorum”

İlhan; “Basın Emekçilerinin ‪10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutluyorum”

Okunma: 439

8 Ocak 2022 16:48
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin ilhan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Metin İlhan yayımladığı mesajda;
“‪10 Ocak; yasaklamalara, yıldırmak için yapılan sözde yargı politikalarına, ifade özgürlüğüne getirilmek istenen her türlü sınırlamalara karşın objektif, doğru ve yansız bir şekilde habercilik ilkeleri ile halkın gerçeklere kaynağından ulaşmasında tüm zorlu şartlar altında çalışmalarını gerçekleştirme gayesinde emeği olan basın emekçilerimizin Çalışan Gazeteciler Günü olarak anılmaktadır.
Dünya; siyasi, ekonomik ve kültürel her açıdan kendi içinde farklı dinamikleri olan çok sayıda coğrafyaya sahiptir. Yaşananları, gelişmeleri her ne koşulda olursa olsun dünyanın tüm noktalarındaki güncel olayları yerinden canlı olarak ulaştıran, her detayıyla aktaran basın emekçileri, yalnızca mesleklerini icra etmeleri neticesinde görüşlerini ortaya koymaları sebebiyle hala hukuksuz ve haksız yargılamalarla karşı karşıya gelmektedir.
‪Demokrasinin her daim gelişmesine büyük katkıları olan basın emekçilerinin canları pahasına da olsa zor ve riskli şartlar altında görevlerini icra ederek tarafsız ve şeffaf bir şekilde yayın yapmalarının önüne geçilmemeli, doğruları paylaştıkları için engeller konulmamalı, haksız yayın yasakları getirilerek ağır cezai yükümlülükler altında bırakılmamalıdır.
Halkın dünyada ve ülkede yaşanan olaylara, gelişmelere ilişkin anında ve doğru habere gece gündüz demeden ulaşması için bütün haksız ve hukuksuzluklar karşısında yılmadan, boyun eğmeden çalışan basın emekçilerinin ‪10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku