Güncel

İlhan: "Kırşehir'de Birçok Branştaki Doktor Açığı Bir An Önce Çözülmelidir"

İlhan: "Kırşehir'de Birçok Branştaki Doktor Açığı Bir An Önce Çözülmelidir"

Okunma: 514

2 Aralık 2021 16:27
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, TBMM Genel Kurulu'nda vaka yoğunlukları, yeni varyantlar, yoğun bakımların dolu olması ve bir türlü azalmayan can kayıplarının önüne geçilmesi adına aşı yaptırmada ve aşıya ulaşmada gereken kolaylığın sağlanıyor olmasının çok önemli bir husus olduğuna dikkat çekip hatırlatma dozu için e-devletten randevu almanın vatandaşlar açısından zorluk ve aşıya ulaşmalarında sorun oluşturduğuna değinerek bu problemin ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirtti.

İLHAN, diğer bir önemli husus olarak uzunca bir zamandır devam eden Kırşehir ilindeki doktor açığının kendisinin defaatle dile getirmesine karşın hala bir çözüme kavuşturulamamış olmasını da sözlerine ekleyerek doktor ihtiyacının bir türlü giderilememesinin vatandaş açısından büyük ve ciddi bir sorun olduğunu ifade etti ve Kırşehir devlet hastanesindeki meslektaşlarının büyük fedakarlıklar sergilediğini ancak başta çocuk, kadın doğum, kardiyoloji, göğüs cerrahisi, psikiyatri ve endokrinoloji olmak üzere birçok branşta çok ama çok acil olarak uzman doktora ihtiyaç olduğuna vurgu yaparak bu durumun Kırşehir halkının başka illere gitmek zorunda kalmamaları adına mühim ve ivedi bir mesele olduğunun altını çizdi.
Doktor Açığı Meselesi İvedilikle Amasız, Fakatsız Bir Şekilde Hallolmalıdır
CHP Milletvekili İLHAN, artık bahaneler üretilmeden gerekli adımların atılması gerektiğine işaret ederek Bakana seslendi ve şu cümlelerle sözlerini noktaladı: "Buradan sağlık bakanına tekrar sesleniyorum: Amasız, fakatsız hiçbir gerekçe üretmeden zaman kaybetmeden Kırşehir'deki uzman doktor açığının giderilmesi için gerekli girişimleri lütfen başlatınız!"
- Vaka yoğunlukları, yeni varyantlar, yoğun bakımların dolu olması ve bir türlü azalmayan can kayıpları; aşı yaptırmanın ve aşıya ulaşımın kolay olması bakımından çok önemlidir. Ancak hatırlatma dozu için e-devletten randevu almanın zor olması vatandaşlarımızın aşıya ulaşmasında sorun oluşturmaktadır. Bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerekmektedir. Bir diğer konu ise buradan ısrarla belirtmeme rağmen Kırşehir'deki doktor ihtiyacının bir türlü giderilememesidir. Kırşehir devlet hastanesinde doktor arkadaşlarımız büyük fedakarlıklar sergilemekteler ancak başta çocuk, kadın doğum, kardiyoloji, göğüs cerrahisi, psikiyatri ve endokrinoloji olmak üzere birçok branşta çok ama çok acil olarak uzman doktora ihtiyaç vardır. Kırşehirli hemşerilerimiz başka illere gitmek zorunda kalmaktan kurtulmak istiyorlar. Buradan sağlık bakanına tekrar sesleniyorum: Amasız, fakatsız hiçbir gerekçe üretmeden zaman kaybetmeden Kırşehir'deki uzman doktor açığının giderilmesi için gerekli girişimleri lütfen başlatınız!

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku