Güncel

İlhan, Çiftçilere Destek Konusunu Gündeme Getirdi

İlhan, Çiftçilere Destek Konusunu Gündeme Getirdi

Okunma: 789

24 Kasım 2021 16:51
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, iktidar yetkililerinin kameralar önünde IMF'ye atıp tuttuğunu ancak asıl kendilerinin bu durumu ülkenin başına bela ettiğini belirterek pancar kotasına harfiyen uyulup iş, kota yüzünden perişan olan çiftçiye gelince hiçbir yardımın yapılmadığına TBMM Genel Kurulu'nda dikkat çekti ve Kırşehir'in tüm ilçeleri gibi Mucur İlçesi'nde de çiftçinin feryat ettiğini sözlerine ekledi.

 İlhan: "Çiftçi "Pancarım Tarlada Çürüyor ve Ben Her Gün Tarlama Bakıp Ağlıyorum" Diye İsyan Ediyor
 İLHAN, çiftçinin her gün biraz daha tükendiğini ve isyanının arttığını dile getirdi ve şu sözlerle konuşmasını sürdürdü: "Pancarım tarlada çürüyor ve ben her gün tarlama bakıp ağlıyorum." diye. Yazık değil mi? Toprak ve onu işleyen eller bizim en büyük sermayemiz değil midir? Hükûmet nasıl görmez onca çekilen sıkıntıyı ve gün be gün tükenen çiftçimizi? 2007'den beri kanuni hakkı olan destekleri bile çiftçiye eksik ödeyen Hükûmet, iş yandaş ve ihaleciye gelince vergi aflarını tereddütsüz uygulamakta ve döviz kuru farkı da dâhil, garantili ödemeleri gününde ve eksiksiz yapmaktadır."
 Türk Çiftçisinin Borçlarının En Az Yarısının Silinmesi Kanuni Hakları Olan Alacaklarının Ödenmesine Bağlı
CHP Milletvekili İLHAN, çiftçinin devletten olan destek alacaklarının verilmesi ile borçlarının en azından bir kısmının karşılanmış olacağının da altını çizerek şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "Hâlbuki, Türk çiftçisinin kanuni alacağı ödense Tarım Kredi Kooperatiflerine ve bankalara olan borçlarının en az yarısı silinir ve geri kalanı da faizsiz ve uzun vadeli ertelenir. Aziz milletimiz müsterih olsun, Kırşehirli pancar üreticisi çiftçimizin de dediği gibi, bunların işi bitti."
 Kameralar önünde IMF'ye atıp tutarken onun başımıza bela ettiği pancar kotasına harfiyen uyup iş, kota yüzünden perişan olan çiftçiye gelince hiçbir yardım yapılmamakta. Kırşehir'in Mucur İlçesi'nde çiftçi feryat ediyor "Pancarım tarlada çürüyor ve ben her gün tarlama bakıp ağlıyorum." diye. Yazık değil mi? Toprak ve onu işleyen eller bizim en büyük sermayemiz değil midir? Hükûmet nasıl görmez onca çekilen sıkıntıyı ve gün be gün tükenen çiftçimizi? 2007'den beri kanuni hakkı olan destekleri bile çiftçiye eksik ödeyen Hükûmet, iş yandaş ve ihaleciye gelince vergi aflarını tereddütsüz uygulamakta ve döviz kuru farkı da dâhil, garantili ödemeleri gününde ve eksiksiz yapmaktadır. Hâlbuki, Türk çiftçisinin kanuni alacağı ödense Tarım Kredi Kooperatiflerine ve bankalara olan borçlarının en az yarısı silinir ve geri kalanı da faizsiz ve uzun vadeli ertelenir. Aziz milletimiz müsterih olsun, Kırşehirli pancar üreticisi çiftçimizin de dediği gibi, bunların işi bitti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku