Güncel

İlhan, Karakurt Kaplıcalarının Atıl Durumda Olmasını Gündeme Getirdi

İlhan, Karakurt Kaplıcalarının Atıl Durumda Olmasını Gündeme Getirdi

Okunma: 477

11 Kasım 2021 16:52
-A

+A

 CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, Türkiye'nin şifalı sularının yer aldığı Kırşehir Karakurt kaplıcalarının uzun yıllardır atıl durumda olduğunu TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirerek 2017 yılında il özel idaresi aracılığı ile yap-işlet-devret kapsamında projesinin hazırlandığını ancak duruma ilişkin hiçbir adım atılmadığını ve her hangi bir gelişme olmadığını ifade etti.

 İlhan: "İl Özel İdaresi "Asli Göreviniz ve Hizmet Alanınız Dışında" Diyerek Kırşehir Belediyesi'nin Talebine Ret Cevabı Vermiştir!"
 İLHAN, Karakurt gibi bir kaplıcanın atıl kalmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü'nün planlanan projeye ilişkin her hangi bir yasal engel olmadığını belirtmesine rağmen Kırşehir Belediyesi'nin ''Termal Kaplıca ve Sağlık Tesisi" için İl Özel İdaresi'ne yapmış olduğu talep yazısına İl Özel İdaresi tarafından çok ilginç bir şekilde ''Asli göreviniz ve hizmet alanınız dışında'' denilerek ret cevabı verildiğini ekledi ve devlet kurumlarının uygulama politikaları çerçevesinde birbirinden bir haber olduğuna dikkat çekti.
 Kırşehir Belediyesi'nin Makul Talebine İvedilikle Olumlu Yanıt Verilmelidir!
 CHP Milletvekili İLHAN, hem turizm açısından hem de vatandaş yararına olması açısından Kırşehir Belediyesi'nin Karakurt kaplıcalarına ilişkin yapmak istediği bu önemli projenin İl Özel İdaresi tarafından farklı bir tutum geliştirilerek engel olunmaya çalışıldığına vurgu yaptı ve konuşmasını şu sözlerle noktaladı: "Kırşehir için çok önemli bir tarihi değerin yok olmasına başta il özel idaresi yetkilileri olmak üzere kimsenin göz yummaya hakkı yoktur. Bu sebeple bir an önce bu yanlıştan dönülüp Kırşehir Belediyesi'nin bu makul talebine olumlu yanıt verilmelidir."
- Türkiye'nin en önemli şifalı termal sularından birini barındıran Kırşehir Karakurt kaplıcaları yıllardır atıl vaziyette beklemektedir. 2017 yılında il özel idaresi aracılığıyla Yap İşlet Devret projesi hazırlandıysa da şu ana kadar hiçbir adım atılmamıştır. Böyle bir kaplıcanın atıl kalmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü'nün onay vermiş olmasına rağmen Kırşehir Belediyesi'nin ''Termal Kaplıca ve Sağlık Tesisi" yapmak için İl Özel İdaresi'ne yapmış olduğu  talep yazısına İl Özel İdaresi'nce çok ilginç bir şekilde ''Asli göreviniz ve hizmet alanınız dışında'' denilerek ret cevabı verilmiştir. Kırşehir için çok önemli bir tarihi değerin yok olmasına başta il özel idaresi yetkilileri olmak üzere kimsenin göz yummaya hakkı yoktur. Bu sebeple bir an önce bu yanlıştan dönülüp Kırşehir Belediyesi'nin bu makul talebine olumlu yanıt verilmelidir.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku