Güncel

İlhan, Kırşehir'deki Doktor Açığının Hala Giderilememesini Gündeme Getirdi

İlhan, Kırşehir'deki Doktor Açığının Hala Giderilememesini Gündeme Getirdi

Okunma: 323

30 Ekim 2021 16:49
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, Kırşehir'deki ivedi olan ve büyük derecede ihtiyaç duyulan doktor eksikliğinin hala giderilmediğini TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirerek Sağlık Bakanına seslendi ve bir an önce artık bu duruma çözüm bulunması gerektiğini dile getirdi.

 İlhan: "Vaka Yoğunluğu Artan İller Arasında Olan Kırşehir, Maalesef Doktor Açığı İle Karşı Karşıya Bırakılmaktadır"
İLHAN, pandemideki artan vaka sayılarının Kırşehir il genelinde de yoğun olduğuna dikkat çekerek Kırşehir'in doktor açığına mahkum edildiğini belirtti ve şu sözlerle TBMM Genel Kurulu'nda durumun ehemmiyetine ve aciliyetine değindi: "Vaka yoğunluğu en çok artan iller arasında ne yazık ki Kırşehir ilk sıralarda yer almaktadır. Durum böyle iken Kırşehir devlet hastanesinde yaşanan doktor sorununu görmemek, ütopik vaatlerle ek hastane başarısızlığını örtmeye çalışmak, tüm sorumluluğu ve fedakarlığı zaten çok zor günler geçiren sağlık çalışanlarına yüklemek doğru değildir. Kadın doğum uzmanından çok başarılı bir bölüm olan ancak son aylarda yaprak dökümü yaşayan kardiyoloji bölümüne kadar Kırşehir'in çok ama çok acil doktor ihtiyacı bulunmaktadır. Bir ultrasona 3 ay sonraya sıra verilir mi?, Vatandaş ne yapsın?"
 Kırşehir Devlet Hastanesi Civar İllerden Hasta Alan Başarılı Bir Hastane Konumundayken Bugün Doktor İhtiyacı Olan Bir Hastane Haline Gelmiştir!
CHP Milletvekili İLHAN, geçmişte Kırşehir'e komşu illerden dahi hasta geldiğini ifade ederek şu anda Kırşehir'in doktor yetersizliği olan bir hastane konumuna geldiğinin altını çizerek şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "Buradan Sağlık Bakanına sesleniyorum: Önceden çevre illerden bile hasta alan başarılı bir hastane ne oldu da bugün doktor açığı ile karşı karşıya kalmıştır! Kırşehirliler tedavileri için neden diğer illere gitmek zorunda bırakılmaktadır! Lütfen bu soruna bir an önce çözüm bulunuz zira sağlık hizmeti sunmak devletin asli vazifesidir."
Vaka yoğunluğu en çok artan iller arasında ne yazık ki Kırşehir ilk sıralarda yer almaktadır. Durum böyle iken Kırşehir devlet hastanesinde yaşanan doktor sorununu görmemek, ütopik vaatlerle ek hastane başarısızlığını örtmeye çalışmak, tüm sorumluluğu ve fedakarlığı zaten çok zor günler geçiren sağlık çalışanlarına yüklemek doğru değildir. Kadın doğum uzmanından çok başarılı bir bölüm olan ancak son aylarda yaprak dökümü yaşayan kardiyoloji bölümüne kadar Kırşehir'in çok ama çok acil doktor ihtiyacı bulunmaktadır. Bir ultrasona 3 ay sonraya sıra verilir mi, vatandaş ne yapsın! Buradan sağlık bakanına sesleniyorum: Önceden çevre illerden bile hasta alan başarılı bir hastane ne oldu da bugün doktor açığı ile karşı karşıya kalmıştır! Kırşehirliler tedavileri için neden diğer illere gitmek zorunda bırakılmaktadır! Lütfen bu soruna bir an önce çözüm bulunuz zira sağlık hizmeti sunmak devletin asli vazifesidir" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku