Güncel

İlhan; Kuruluşların Farklı Noktalarda Olması Vatandaşlarımızı Mağdur Etmektedir

İlhan; Kuruluşların Farklı Noktalarda Olması Vatandaşlarımızı Mağdur Etmektedir

Okunma: 380

17 Kasım 2021 15:31
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, uzunca bir süredir Kırşehir halkı tarafından merak edilen ve tamamlanması beklenen yeni hükümet konağı projesini TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdi. İLHAN, Kırşehir yeni Hükümet Binası projesinin, milyonlarca lira harcanarak yapılan temel çalışmasının ardından ani bir kararla ödenek yok bahanesiyle ileride TÜGVA'ya devrinin planlanması da göz önünde bulundurularak kız öğrenci yurdu yapılması için Gençlik ve Spor il müdürlüğüne devredildiğini belirtti ve projenin bu denli anlamsız bir şekilde uzatılıp muallakta bırakılıyor olmasını da eleştirilerine ekledi.

 İlhan: "Öğrenci Yurtları İhtiyacı İçin Kırşehir İl Genelinde Çok Sayıda Uygun Arazi Yer Almaktadır."
İLHAN konuşmasında, daha önce de defalarca söylediğini ve tekrar dile getirmek istediğini ifade ederek öğrenci yurdu ihtiyacı söz konusu ise bu durum için Kırşehir Belediyesi'nin arazileri de dahil il merkezinde çok sayıda uygun başkaca kamu arazilerinin de bulunduğuna değindi ve Kırşehir'in en merkezi yerinde olan bir yer için neden böyle bir değişikliğin yapıldığını hiçbir Kırşehirlinin anlamlandıramadığına dikkat çekti.
 Vatandaşların Resmi İşleri İçin Kamu Hizmetlerine Ulaşmada Zorluk Yaşamaması Gerekir!
Son olarak CHP Milletvekili İLHAN Kırşehir halkının kamu kurum ve kuruluşlardaki resmi işlerinin çözümünde hizmete ulaşmada sıkıntı yaşamaması gerektiğinin de altını çizerek şu sözlerle konuşmasını noktaladı: "Kırşehir, yerleşim olarak küçük ve butik bir şehirdir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ulaşmasında devletle olan tüm resmî işlerini aynı yerde ve aynı gün içinde tamamlayıp zorluk yaşamaması çok büyük önem arz etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarının şehrin farklı yerlerinde konumlandırılması vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. İktidar ve yerel kadroları bir an önce bu büyük yanlıştan dönmelidirler."
 - Kırşehir yeni Hükümet Binası projesi milyonlarca lira harcanarak yapılan temel çalışmasının ardından ani bir kararla ödenek yok bahanesiyle ileride TÜGVA'ya devrinin planlanması da göz önünde bulundurularak kız öğrenci yurdu yapılması için Gençlik ve Spor il müdürlüğüne devredildi. Daha önce de defalarca söyledim, buradan da tekrar ifade etmek isterim ki öğrenci yurdu ihtiyacı varsa belediyemizin arazileri de dahil Kırşehir merkezde buna uygun çok sayıda başkaca kamu arazileri vardır. Şehrimizin en merkezi yerinde bulunan bir yer için neden böyle bir değişikliğin yapıldığını hiçbir Kırşehirli anlamamıştır. Zira Kırşehir, yerleşim olarak küçük ve butik bir şehirdir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine ulaşmasında devletle olan tüm resmî işlerini aynı yerde ve aynı gün içinde tamamlayıp zorluk yaşamaması çok büyük önem arz etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarının şehrin farklı yerlerinde konumlandırılması vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. İktidar ve yerel kadroları bir an önce bu büyük yanlıştan dönmelidirler.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku