Güncel

İlhan’dan 24 Aralık Atatürk'ün Kırşehir'e Geliş Yıl Dönümü Anma Mesajı

İlhan’dan 24 Aralık Atatürk'ün Kırşehir'e Geliş Yıl Dönümü Anma Mesajı

Okunma: 440

23 Aralık 2021 16:47
-A

+A

Metin İlhan CHP Kırşehir Milletvekili 24 Aralık Atatürk'ün Kırşehir'e Geliş Yıl Dönümü Anma Mesajı yayınladı.

Metin İlhan CHP Kırşehir Milletvekili yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;
“Ülkenin bağımsızlığı ve egemenliği için Kurtuluş Savaşı mücadelesi içindeki ve mücadele sonrasındaki her adımda bir arada beraberce yaşadığımız bu ülkenin kadim kentleri arasında olan ve benim de aynı topraklarda doğup büyümekten gurur duyduğum Kırşehir yer almaktadır.
24 Aralık, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kırşehir'e gelişinin yıl dönümü olarak kutladığımız ve bir milletin bağımsızlığını elde etmesi adına işgallere karşı verilen mücadeleler ile toplumun aydın, çağdaş ve uygar bir yolda ilerleyişinin adımlarının atıldığı tarihin önemli dönüm noktasını oluşturan bir gündür.
Eski yıllarda bu topraklarda yetişen, birlik ve dayanışma duygusunu yaşamın her noktası için halka aşılayan Hacıbektaş-ı Veli'nin, Ahi Evran'ın Kırşehir halkına kattığı değerler ve birikim, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ilkeleri ve bir ulusun geleceği adına kurduğu Cumhuriyet mücadelesinde de aynı duyguların ve değerlerin korunup taşınıyor olması büyük bir öneme sahiptir. Anadolu'dan azim ve kararlılıkla yürütülen kurtuluş mücadelesi süresince ülkenin bütünlüğü adına sergilenen inanç ve dayanışma ruhunu, Kırşehir halkı da aynı şekilde ortaya koymuştur.
Bu düşüncelerle, ülkenin kurtuluşu ve geleceği için tarihte verilen mücadele neticesinde atılan adımlar ile Cumhuriyetimizin kuruluşunda tüm ulusun ve Kırşehir halkının sergilediği birlik, beraberlik ve çaba dolayısıyla gurur duyuyor, ilimize gelişinin yıl dönümünde ATATÜRK'ü, kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku