Güncel

İlhan'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlhan'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Okunma: 343

23 Kasım 2021 16:49
-A

+A

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm eğitim emekçilerinin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Metin İlhan yayınladığı mesajda;
"24 Kasım, toplumda eğitim seviyesi yüksek bireylerin yetişmesinde, bilgi birikimi yüksek ve aydın bir toplumun yaratılmasında önemli payı olan öğretmenlerimizin günüdür.
Bilimden sanata, sağlıktan teknik alanlara varıncaya kadar bir çok konuda yüksek eğitim sunarak, tüm bilgi birikimini topluma aktararak büyük katkıları olan, kaliteli ve verimli bir eğitimle toplumda nitelikli kişilerin gelişmesi ve yetişmesinde fedakarlık ve özveri ile kutsal mesleklerini icra eden tüm öğretmenlerin emekleri yadsınamayacak bir gerçektir.
Eğitimde bugünkü tabloya bakıldığında sözde sistemli politikalar üretildiği belirtilen yeni eğitim uygulamaları adı altında sistemsizlikle boğuşan eğitimcileri ve öğrencileri alt üst eden başarısız ve istikrarsız bir gidiş olduğu aşikardır.
Ancak geçmişte, gelecek nesillerin yetişmesine ve dolayısıyla ülkenin gelişmesi için toplumda donanımlı ve bilgi birikimi yüksek bireylere her daim ihtiyaç olduğuna, bunun da ancak ve ancak toplumun yeni nesilleri ile önünün açılacağına vurgu yapan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş ve modern toplumun oluşturulmasında atılan adımlarda eğitim ve öğretimin öneminin çok büyük olduğunun ve her zaman da önemli kılınması gerektiğinin altını çizmiştir.
Bu düşüncelerle, gelişmekte ve değişmekte olan dünya düzeni içindeki ilerleyişin her daim süreceğinin farkında olarak, toplumun gelişmesi adına çağın getirdikleri ile birlikte nitelikli ve eğitim düzeyi yüksek bireyleri bizlere kazandıracak olan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku