Güncel

İLHAN'DAN İŞKUR’A ELEŞTİRİ

İLHAN'DAN İŞKUR’A ELEŞTİRİ

Okunma: 371

13 Ekim 2021 16:50
-A

+A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İLHAN, geçtiğimiz günlerde Kırşehir İşkur İl Müdürlüğü tarafından liste yöntemi ile yapılan TYP alımlarına yönelik gerçekleştirilen adaletsiz uygulamaları TBMM Genel Kurulu’nda sert bir şekilde eleştirerek dile getirdi.

İLHAN: “VATANDAŞIN KADERİ SİYASİLERİN VİCDANI VE ŞAHSİ İSTİKBAL PLANLARINA BIRAKILMIŞTIR.”
İLHAN, vatandaşın kaderinin siyasilerin vicdanına ve şahsi istikbal planlarına bırakıldığına dikkat çekerek konuya ilişkin eleştirilerinde ilk olarak şunlara yer verdi: “Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğünün noter kurası yönetimi, TYP programı çerçevesinde okullarda ve Diyanette geçici olarak görevlendirilecek toplam 116 kişilik temizlik görevlisi alımında yerini ne yazık ki liste yönetimine yani siyasilerin vicdanına ve şahsi istikbal planlarına bırakmıştır. Önceki yıllara göre zaten çok az bir alım yapılmışken, iktidar partisi ve ortaklarının Kırşehir halkına karşı böyle bir meydan okumaya kalkması, mantık, vicdan ve adaletle açıklanacak bir durum değildir.”
VATANDAŞLARIMIZIN ŞANSLARINA BİLE GÖZ DİKMİŞ BİR ANLAYIŞ, MEŞRUİYETİNİ YİTİRME SÜRECİNE GİRMİŞTİR.
CHP Milletvekili İLHAN, vatandaşın kendi şansını ve hakkını gasp eden böylesi hukuksuz politik uygulamalar liyakatı önemsemesi gerektiği düşünülen ve ciddi olarak bilinen devletin adaleti hiçe saydığını açıklıkla ortaya koymaktadır dedi ve eleştirilerini şu şekilde sürdürerek noktaladı: “İşsizlik rakamlarında Türkiye rekorları kırılan bir dönemde çaresizlik içinde, umutla bekleyen dar gelirli vatandaşlarımızın şanslarına bile göz dikmiş bir anlayış, meşruiyetini yitirme sürecine girmiştir. AKP, Kırşehir özelindeki başarısızlığının faturasını, kendi beceriksiz kadrolarına değil, aziz Kırşehirlilere kesmektedir. Genel seçimler sonrası Kırşehir'e zerre kadar faydası olmayan iktidarın yerel kadroları şunu bilsinler ki: Kırşehir, sahipsiz değildir. Bu haksızlığın bir an önce giderilmesi gerekmektedir.”
KONUŞMA
(Tutanak kayıtlarında resmi olarak yer alan konuşma)
METİN İLHAN (Kırşehir) - Teşekkür ederim Sayın Başkanım.
Kırşehir İŞKUR İl Müdürünün noter kurası yönetimi, TYP programı çerçevesinde okullarda ve Diyanette geçici olarak görevlendirilecek toplam 116 kişilik temizlik görevlisi alımında yerini ne yazık ki liste yönetimine yani siyasilerin vicdanına ve şahsi istikbal planlarına bırakmıştır.
Önceki yıllara göre zaten çok az bir alım yapılmışken, iktidar partisi ve ortaklarının Kırşehir halkına karşı böyle bir meydan okumaya kalkması, mantık, vicdan ve adaletle açıklanacak bir durum değildir. İşsizlik rakamlarında Türkiye rekorları kırılan bir dönemde çaresizlik içinde, umutla bekleyen dar gelirli vatandaşlarımızın şanslarına bile göz dikmiş bir anlayış, meşruiyetini yitirme sürecine girmiştir.
AKP, Kırşehir özelindeki başarısızlığının faturasını, kendi beceriksiz kadrolarına değil, aziz Kırşehirlilere kesmektedir. Genel seçimler sonrası Kırşehir'e zerre kadar faydası olmayan iktidarın yerel kadroları şunu bilsinler ki: Kırşehir, sahipsiz değildir. Bu haksızlığın bir an önce giderilmesi gerekmektedir.
Teşekkür ederim.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku