Güncel

İlimiz sağlık çalışanları da "buradayım" dedi...

İlimiz sağlık çalışanları da "buradayım" dedi...

Okunma: 462

19 Şubat 2021 16:13
-A

+A

        Tüm kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacak erişilebilirlik çalışmalarının planlı ve standartlara uygun bir şekilde yürütülebilmesi, uygulamalara hız verilmesi, bu alanda fiziksel, dijital ve zihinsel dönüşümün sağlanması ve erişilebilirlik kültürünün oluşturulması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “2020 Erişilebilirlik Yılı” ilan edilmişti.
       Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2020 Erişilebilirlik Yılı nedeniyle düzenlenecek olan “Erişilebilirlik Ödülleri” programının tanıtım kampanyası kapsamında https://erisilebilirsertifika.ailevecalisma.gov.tr/sonuclar  adresinden farkındalık sertifikası düzenleyerek Ülkemizdeki erişilebilirlik kültürünü birlikte oluşturulması planlanmaktadır.
Bu kapsamda Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanlığı olarak tüm sağlık çalışanlarının sertifikasını alarak erişilebilirliğin yaygınlaştırılmasında bir adım atmasını ve bende buradayım demesini hedefliyor. İlimiz sağlık çalışanları erişilebilir temelli bir yaşam için buradayım demeye devam ediyor. Kırşehir 98 gönüllü sayısı ile 40.340 puanla ülke sıralamasında puan alan iller arasında yerini aldı.    Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanlığı yaptığı paylaşımla ilimiz sağlık çalışanlarının sertifikalarını alarak kampanyaya katılımlarının artmasını istiyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku