Güncel

İlimizde 'Okulum Temiz' Sertifika Töreni yapıldı

İlimizde 'Okulum Temiz' Sertifika Töreni yapıldı

Okunma: 182

16 Ekim 2020 15:54
-A

+A

       Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alındı.
      Başvuru öncesi okullar tarafından, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin sürdürülmesi amacıyla klavuzda belirtilen işlem basamaklarının tam olarak yerine getirilmesi istenmişti.
       Mevcut şartlarını yerine getiren okullarımız, program yetkilileri ve İşyeri  Sağlığı ve Güvenliği Ekibi tarafından saha taraması yapılarak yerinde denetimler gerçekleştirildi. Yapılan kontrol sonrası şartları uygun görülen kurumların "Okulum Temiz" sertifikası ile  belgelendirilmesi uygun görüldü.
      Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden konu hakkında şu bilgiler verildi: Tüm bu çalışmalar sonucunda ilimizde bulunan 192 okuldan 184 okul başvuru yapmış bulunmaktadır. Bu müracaatlar  içerisinden 107 okul ve kurumun başvuruları  onaylanmış ve  % 96 lık başvuru  oranı  sağlanmıştır.  Bugün itibariyle başvuruları  onaylanan 107 okul ve kurumumuzdan 23'ü Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanmıştır."
     Kırşehir Öğretmen evinde yapılan toplu sertifika töreninde, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ ve Müdür Yardımcımız Hakan GÜRİÇİN tarafından okul müdürlerine sertifikaları dağıtıldı.
Okulum  Temiz  Belgesi  Almaya  Hak  Kazanan  Okullarımız  Şunlardır:
24 Aralık Atatürk İlkokulu, Aşıkpaşa İlkokulu, Fatoş Çetin Anaokulu, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Defne Kılıçözlü Anaokulu, Ş.Ömer Halis Demir İlkokulu ve İmamhatip Ortaokulu, H. İhsan Yeşilli Özel Eğitim Anaokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Süleyman Türkmani İlkokulu, Vahide-Hüseyin Karahan Uygulama Okulu, Muharrem Sayan İlkokulu  ve Ortaokulu, Hürriyet  İlkokulu, Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu, Necatibey  İlkokulu ve Ortaokulu, Öğretmen Bedia Köksal Güler İlkokulu,
Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku