Güncel

İlimizde 2019 eTwinning Kalite Etiketleri Dağıtımı Yapıldı

İlimizde 2019 eTwinning Kalite Etiketleri Dağıtımı Yapıldı

Okunma: 675

28 Kasım 2020 15:55
-A

+A

       Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü internet sayfası üzerinden eTwinning alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlimizde eTwinning ödülleri gerçekleşen törenle sahiplerine takdim edildi. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklmada şu bilgiler aktarıldı:
"İlimizde 2019 Yılı eTwinning alanında 13 adet Avrupa, 20 adet Ulusal alanda olmak üzere toplam 33 adet kalite etiketini almış bulunmaktayız.
      eTwinning iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olabilmek için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okulların her hangi birinde çalışan öğretmen,müdür, kütüphaneci v.s. gibi personellere yönelik çeşitli platformlar sunabilen programlardan oluşmaktadır. 
    Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak  İl Müdürü Şevket Karadeniz tarafından 2019 yılı etiketleri bugün yapılan törenle takdim edilmiştir. Yine 2020 yılı için 35 adet Ulusal ,22 adet Avrupa alanında  toplam 57 adet kalite etiketi ödülünü de almış olmanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.
    Buradan tüm katılımcılarımıza ilimiz adına, yapacakları çalışmalarda ayrı ayrı başarılar diliyoruz."
eTWİNNİNG KALİTE ÖDÜLÜ ALAN ÖĞRETMENLER...
    İl Müdürlüğü tarafından ödül alan öğretmenlerin isimleri açıklandı...
Figen Akın 30 Ağustos Zafer İlkokulu, Fatma Ak Tefek Kaman Bilim Sanat Merkezi, Levent Yıldırım 30 Ağustos Zafer İlkokulu, Aynur Bayazit Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu, Aynur Gönen Kızıldağ Yeniyapan Şehit Muzaffer Kılıçarslan İlkokulu, Zeliha Tuzcu Cumhuriyet İlkokulu, Yasemin Dağlı Cumhuriyet İlkokulu, Ramadan Mıhçı Kaman Yenihayat Ortaokulu, Merve Çetinkaya Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Hale Göz İMKB Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu, Ferda Çanta Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu...
eTWİNNİNG OKUL ETİKETİ NEDİR?
     eTwinning Okulları, tüm okulların eTwinning’ten nasıl faydalanabilecekleri ile ilgili harika örneklerdir. eTwinning değerlerini ve pedagojisini tanıtmada aktif rol oynarlar, yerel toplulukları için birer referans noktasıdırlar ve diğer okullar için bir model teşkil ederler.
eTwinning Okulları, eTwinning’in önemini ve değerlerini tanır, okul yönetiminin desteğiyle bunları okulun politikalarına, uygulamalarına ve mesleki gelişim süreçlerine dahil eder.
       eTwinning Okul Etiketi ile, eTwinning; sadece bireysel olarak eTwin’cilerin değil, aynı zamanda öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı tüm okulun katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendirir.
Bir eTwinning Okulu statüsüne ulaşma kavramı, objektif olarak değerlendirilebilecek bileşenlerle yapılan gelişimsel bir yolculuktur. Bu bir rekabet değil, bir seviyeden diğerine doğru gerçekleştirilen bir ilerleme sürecidir.
Tüm eTwinning Okullarının pusulası, eTwinning Okul Misyonu’dur.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku