Güncel

İlimizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu Yaşandı

 İlimizde 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu Yaşandı

Okunma: 320

31 Ağustos 2021 16:08
-A

+A

 Milletimizi yok etmek isteyen işgalci güçlere karşı 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan Büyük Zafer'in 99. Yıldönümü ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.
Cacabey Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Zafer Bayramı kutlamalarına Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, il protokolü, şehit yakınları, gaziler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından Valilik Makamında tebriklerin kabulü gerçekleştirildi ve sonrasında kutlama programına geçildi.
Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Tarih Öğretmeni Recai Yağmur tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılması, öğrenciler tarafından şiirler okunması, Mehteran gösterisi ve Anadolu Ezgileri Halk Oyunları ile devam eden program tören geçişi ile sona erdi.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Jandarma Gazinosunda verilen resepsiyon ile devam etti.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları akşam saatlerinde Askerlik Şubesinden başlayıp Cacabey Meydanına kadar yoğun katılımla gerçekleştirilen Fener Alayı ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku