Güncel

İlimizde 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için DYK kursları başladı

İlimizde 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için DYK kursları başladı

Okunma: 578

28 Ocak 2021 16:48
-A

+A

       Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklama doğrultusunda İlimizde 22 Ocak'tan itibaren 8 ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için, isteğe bağlı destekleme ve yetiştirme kursları açılarak yüz yüze eğitimlere başlandı.
     Açılan kurslarda, öğrencilerin dersliklerdeki oturma planı ve sınıfta bulunması gereken öğrenci sayısı sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yeniden düzenlendi. DYK kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirler alınarak okul pansiyonlarına yerleştirildi.
     Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ, okul ve yurtları ziyaret ederek  öğrencilere başarılar diledi. Ayrıca okul idaresinden  Covid-19 tedbirleri ile maske, mesafe ve temizlik kurallarına titizlikle uyulmasını, açılan kurslara öğrencilerin etkin bir şekilde katılımının sağlanarak, gerekli teşviklerin yapılmasını ve devam durumlarının takip edilmesini istedi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne; destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim faaliyetleri konulu resmi yazı gönderdi. 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan DYK'de yüz yüze eğitimin 22 Ocak’ta başlayacağını duyurmuştu. Bu kapsamda ilimizde çalışmalara başlatıldı ve hazırlıkar tamamlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı, 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderdiği resmi yazı yüz yüze eğitim eğitime geçileceğini duyurdu. Yazıda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında MEB’e bağlı resmi okulların 8. ve 12’nci sınıflarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik isteğe bağlı olarak açılan, destekleme ve yetiştirme kurslarındaki yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren tekrar başlatılacağını açıklamıştı.
FİZİKİ MESAFEYE DİKKAT ÇEKİLDİ
       Bu kapsamda kurslarda; öğrenci/kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek ve bir sınıf/grupta bulunması gereken en fazla öğrenci/kursiyer sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.
Kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanların, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalmaları sağlanabilecek.
Kurslardaki iş ve işlemler mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülecek ve Covid-19 salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere ilgi hususlara titizlikle uyulacak.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku