Güncel

İlimizde çöp konusuna köklü çözüm

İlimizde çöp konusuna köklü çözüm

Okunma: 149

14 Ekim 2020 15:45
-A

+A

       Kırşehir Belediyesi çevre kirliliği ile etkin mücadele kapsamında yer üstü çöp konteynerleri ile önemli gelişmeler sağladı.
Yerleştirilen çöp konteynerleri geniş hacmi ile çöplerin konteynerlerden taşarak oluşturduğu görüntüyü de engelledi. Daha modern olan çöp konteynerleri, ayrıca şehrin estetik yapısına güzel bir görünüm kazandırmanın yanı sıra temizliğine de ayrı bir değer kattı.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, "Yıllardır çöplerin poşet ile bırakıldığı Medrese Mahallemiz'de artık çevreye duyarlı modern çöp konteynırı uygulamasına geçildi. Daha temiz ve daha güzel bir Kırşehir için bütün mahallelerimizde sıralı bir şekilde modern çöp konteynırı uygulamasına geçeceğiz." açıklamasında bulundu.
       Evsel katı atıkların naylonlarla sokaklara bırakılması ile Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince toplanmasına karşın poşetler halinde bırakılan çöplerden çevreye yayılan kötü kokular beraberinde bir dizi sıkıntıları da getiriyordu. Kırşehir Belediyesi tarafından, çöplerin çevresel yönde sorun oluşturmadan toplanması yönünde başlatılan çalışmalar kapsamında önce pilot uygulama olarak birkaç merkezde başlayan ve daha sonra il genelinde yaygınlaştırılan yer üstü çöp konteynerleri ile düzenli çöp depolanması sağlandı.
       Modern teknolojik yöntemlerin de kullanıldığı ve çöp depolama kapasitesine sahip çöp konteynerleri ile yapılan bu kapsamlı çalışmalara ilave olarak çöp konteynerlerinin bulunmadığı sokaklarda da Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından  çok sayıda yer üstü çöp konteynerlerinin konulması ile bu yönde önemli adımlar atıldı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku