Güncel

İlimizde mesai saatleri değişti

İlimizde mesai saatleri değişti

Okunma: 791

2 Aralık 2020 15:25
-A

+A

       İlimizde mesai saatleri bugün itibari ile değişti. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada 2 Aralık 2020 Çarşamba gününden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatleri belirlendi. Buna göre kamuda 10.00-16.00 arasında mesai yapılacak. Karar kapsamında Vali İbrahim Akın, tüm kurumlara yazı gönderdi.
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile resmi kurum ve kuruluşlardaki mesai saatleri yeniden belirlendi. Korona virüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı, kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma, hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemlerin belirlenerek uygulamaya konulduğu belirtilen çalışmalar ilimizde devam ediyor.
       Koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında yeni mesai düzenlemesi yapıldı.
       Vali İbrahim Akın imzasıyla tüm kurumlara gönderilen yazı ise şöyle:
“Koronavirüs (Covid-19)   salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla, Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarih ve 20077 sayılı Genelgesi ve  657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun  100 üncü maddesi uyarınca; İlimizdeki kurumların kendi mevzuatlarında belirtilen çalışma saatlerine ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinin 02.12.2020 tarihinden itibaren 10:00-12:30 / 13:00-16:00 saatleri arasında uygulanması, yöneticiler tarafından gereken önlemlerin alınması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda; Bilgi ve gereğini rica ederim.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku