Güncel

İlimizde OED eğitimi gerçekleşti

İlimizde OED eğitimi gerçekleşti

Okunma: 369

22 Şubat 2021 14:28
-A

+A

      Kırşehir'de ilk yardım eğitmenlerine OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör) eğitimi verildi. Eğitimler, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirildi.
     Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde Petlas A.Ş., İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sinerji OSGB ve POMEM’de görevli İlk Yardım Merkezi eğitmenlerine kurum eğitmenleri Ertuğrul Cihangir ve Feyzullah Çetin tarafından OED (Otomatik Eksternal Defiblatör) eğitimi verildi. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.
      İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk yardım yönetmeliğinde yapılan değişiklik kapsamında; il genelinde kamu ve özelde ilk yardım eğitimi veren merkezler ile eğitici eğitimi veren merkezlerdeki eğitmenlere, OED eğitimi verildi. Pandemi kurallarına riayet edilen eğitimler Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından verilirken, eğitimlerde bu özel cihazın hastane öncesi ve 112 ekipleri gelinceye kadar cihaz eğitimi almış ve ilk yardım yetki belgesine sahip kişiler tarafından uygulanabilecek bir cihaz olduğunu belirten Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, cihaz sayesinde ani kalp durması gibi durumlarda 35 dakika içinde uygulanabilen şok ile sağ kalım oranına yüzde 5070 oranında olumlu katkıda bulunduğunu belirtiler.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku