Güncel

İlimizde salgınla mücadele değerlendirme toplantısı yapıldı

İlimizde salgınla mücadele değerlendirme toplantısı yapıldı

Okunma: 712

24 Kasım 2020 14:52
-A

+A

      İlimizde Halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını kontrol altına almak için büyük bir gayret ve çaba içerisinde çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. Başak Tezel başkanlığında ilimizin koronavirüs salgını ile mücadelesi değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda; ilimizdeki Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, yapılan denetimler, vaka sayısı ve gelinen son durum hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.
       İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Bulut, yöneticiler ve ilgili birim sorumlularının da katıldığı toplantıda mücadelenin bütün basamakları gözden geçirildi. Daire Başkanı Tezel, tüm sağlık çalışanı mesai arkadaşlarımıza fedakâr katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.
      Toplantıda korona virüs salgını ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı genelgesi ile Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan tedbirlerin yanı sıra il genelinde gerçekleştirilen çalışmalar ve denetimlerle ilgili konular ele alındı. alınan tüm tedbirlerin hassasiyetle uygulandığı belirtilirken, sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen gibi tedbirlere herkesin riayet etmesinin toplum sağlığı açısından büyük öneme sahip olduğu vurgulandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku