Güncel

İyi Ki Varsın Eren

İyi Ki Varsın Eren

Okunma: 420

8 Ocak 2022 16:50
-A

+A

Vali İbrahim Akın, teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan ‘Kesişme: İyi Ki Varsın Eren’ isimli filmi gençlerle birlikte izledi.

Film gösteriminin ardından öğrencilerle filme dair sohbet eden İbrahim Akın, “Bugün muhtarlarımız, emniyet ve jandarma personelimiz, gençlerimiz, öğrencilerimiz, Huzurevi sakinlerimiz ve engelli kardeşlerimiz ile birlikte bir kahramanlık öyküsü olan İyi Ki Varsın Eren filmini izledik. 2017 Yılında Trabzon’un Maçka ilçesinde şehit olan evladımız Eren Bülbül ile Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik'in hayatını konu alan son derece anlamlı bir içeriğe sahip olan bu filmi tüm halkımızın, öğrencilerimizin ve özellikle de gençlerimizin izlemesini tavsiye ediyorum. Bu vesile ile, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmetle yâd ediyorum.” dedi.
Film gösteriminde İbrahim Akın’ın yanı sıra eşi Saliha Akın ve ilimiz protokolü de yer aldı.
2002 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde dünyaya gelen Eren Bülbül PKK'lı terörist grubun erzak almak için girdiği evi görüp güvenlik güçlerine haber verdi. Eren Bülbül evi gösterdiği sırada teröristlerin açtığı ateş sonucunda ağır yaralandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırılan Eren Bülbül tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
EREN BÜLBÜL KİMDİR?
Eren Bülbül 1 Ocak 2002 yılında Trabzon'un Maçka ilçesinde dünyaya geldi. 11 Ağustos 2017 yılında PKK'lı teröristlerin saklandığı yeri güvenlik güçlerine göstermek isterken hainlerin açtığı kurşunlar ile şehit düşen Eren Bülbül yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamadı.
Maçka'nın Köprüyanı Mahallesi'ndeki Vazelon Manastırı yakınlarında polis ekipleri ile PKK arasında çıkan çatışmanın ardından, PKK'ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Bülbül daha sonra PKK'lıların girdiği evi göstermek için güvenlik güçleriyle birlikte giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte PKK'lıların saldırısı sonucu hayatını kaybetti.
Giresun'un Güce ilçesi kırsalında 31 Mayıs 2018'de gerçekleştirilen operasyonda gri kategorideki "Şoreş" kod adlı Barış Coşkun ve "Berxwedan" kod adlı Bedrettin Çeliker öldürüldü. Bu iki ismin Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik'in hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren grupta yer aldıkları belirlendi.
15 Temmuz 2018'de ise Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda saldırının faillerinden "Zeynel" kod adlı Mehmet Yakışır ve "Rodî" kod adlı Levent Dayan öldürüldü. PKK'nın Karadeniz sorumlusu olduğu ileri sürülen Mehmet Yakışır İçişleri Bakanlığı'nın "en çok aranan teröristler" listesinin kırmızı kategorisinde yer almaktaydı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Eren Bülbül, şimdi rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde, sen cennettesin. Kahraman jandarmamızı kutluyorum. PKK'nın sözde Karadeniz bölge sorumlusu 'Zeynel' kod adlı (kırmızı liste) Mehmet Yakışır ve 'Rodî' kod adlı Levent Dayan öldürüldü." ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler : İyi Ki Varsın Eren,
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku