Güncel

KAEÜ'de “Yapay Zekâ ve Robotlarla Covid-19 Sonrası Şekillenecek Dönem” İsimli Panel Gerçekleşti

KAEÜ'de “Yapay Zekâ ve Robotlarla Covid-19 Sonrası Şekillenecek Dönem” İsimli Panel Gerçekleşti

Okunma: 900

26 Kasım 2020 15:26
-A

+A

      Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “Yapay Zekâ ve Robotlarla Covid-19 Sonrası Şekillenecek Dönem” isimli panel gerçekleştirildi. 25 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşen moderatörlüğünü Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destek Programları Uzmanı  Öğr. Gör. Ayşe Çandar’ın yaptığı panele konuşmacı olarak UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen katıldı.
YEĞEN: “5. ENDÜSTRİ DEVRİMİNE COVİD-19 NEDENİYLE KOŞARAK İLERLİYORUZ“
       YouTube kanalı üzerinden canlı verilen panelde yeni normalde e-ticaret, uzaktan eğitim, süreçlerin otomasyonu, ışıksız fabrika gibi konuların en önemli başlıklar olarak karşımıza çıkacağını söyleyen UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, yakın gelecekte inovasyonu hızlı yapıp pazara süren kurumların çok değerli olacağını belirtti. Covıd-19 sürecinden sonra şirketlerin stratejilerini güncellemeleri için öncelikle yeni ölçüm kriterlerinin belirlenmesi gerektiğini vurgulayan Yeğen, “5. Endüstri Devrimi” denilen robotlar ve insanların bir arada yaşadığı bir dünya olarak tanımlanan dünyaya Covid-19 nedeniyle çok daha hızlı ilerlediğimizin altını çizdi.
YEĞEN: “YAPAY ZEKÂ, HAYATIMIZIN HER NOKTASINA GİRECEK“
         Hologram teknolojiler sayesinde hologramlar üzerinden istenilen ortamda konuşulacağına dikkat çeken Yeğen, internetten satın almak istenilen bir mobilyanın veya herhangi bir eşyanın gerçek boyutları ile bir anda evimizde görüneceğini söyledi. Yapay zekânın hayatımızın her noktasına gireceğini “büyük veri”yi anlamlandırmamızı ve analiz edebilmemizi sağlayacağına dikkat çeken UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, bu süreçten sonra tüm kurumların kendini dijital felaketlere karşı dayanıklı hale getirmesi gerektiğini bununda yapay zekâ odaklı teknolojilere kendilerini hazırlamaları ile mümkün olabileceğini sözlerine ekledi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku