Güncel

KAEÜ'den duyuru...!

KAEÜ'den duyuru...!

26 Mart 2020 16:04
-A

+A

       Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi internet sayfası üzerinden uzaktan eğitim AYDEP Öğrenme Yönetim Sistemi hususunda duyuruda  bulundu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Uzaktan Eğitim Öğrenme Yönetim Sisteminin, öğrenci ve öğretim elemanlarının kullanımına açıldığını duyurdu.
        Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi konu hakkında "Değerli öğrencilerimiz Üniversitemizde Uzaktan Eğitim AYDEP Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden yapılacaktır. Sistemi kullanabilmeniz için mail adresi olmayan öğrencilerimizin http://mail.ahievran.edu.tr/ adresinden; kullanıcı adına TC kimlik no, şifre kısmına öğrenci numarasını girerek e-posta hesaplarını oluşturmaları gerekmektedir." açıklamasında bulunuldu.
          Ülkemizde ve dünyada yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle eğitim öğretime 16 Mart 2020 tarihinden itibaren üç hafta ara verilmişti. Yeniden başlaması planlanan eğitim öğretimin aksamaması ve olabildiğince etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla uzaktan eğitime geçiş zorunluluğu doğmuştur. Bu dönemle sınırlı kalmak üzere uzaktan eğitimle verilebilecek derslerin tespiti, ilgili derslerin üniversitenin öğrenme yönetim sistemi üzerinde oluşturulması, öğretim üyesi ve öğrencilerin bu derslere tanımlanması ve sistemin olabildiğince sorunsuz olarak işler hâle gelmesi için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından bir planlama yapıldı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku