Güncel

KAEÜ'den Tus yerleştirmeleri hakkında duyuru

KAEÜ'den Tus yerleştirmeleri hakkında duyuru

8 Nisan 2020 16:23
-A

+A

      Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi internet sayfası aracılığı ile  TUS Yerleştirme Sonucuna Göre Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine Yerleşen Adaylardan istenilen belgeler konusunda duyuruda bulundu.
       Başvuru ve evrak teslimi için son tarih 17 Nisan 2020 Cuma günü saat:17:00 olarak bildirilen başvuru için adayların evraklarını belirtilen süre içerisinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na ulaştırmaları gerektiği ve süresi içerisinde ulaşmamış olan evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Üniversitenin sorumlu olmayacağı Üniversite tarafından duyuruldu.
        Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi tarafından "Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışıp da, Tıpta Uzmanlık Sınavını kazananların 01.07.2020 tarihine kadar ayrılışlarının yapılmayacağı Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 31.03.2020 tarih ve E.2171 sayılı yazısı ile bildirilmiştir. Bu personelin atamaya hak kazandığı kadrosu Üniversitemizce saklı tutulacaktır. Süreç geçtikten sonra bu kapsamdaki personelin diğer şartları da taşıması kaydıyla atamaları yapılacak olup personel mağdur edilmeyecektir. Herhangi bir yerde çalışmayanların atamaları bekletilmeksizin yapılacaktır." açıklamasında bulunuldu.
GEREKLİ BELGELER
       2020-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Yerleştirme Sonucuna Göre Üniversiteye Yerleşen Adaylardan İstenen şu belgeler istendi: Başvuru Dilekçesi (Başvuru dilekçesinde yerleştirildiği anabilim dalı ve iletişim bilgileri (telefon, cep telefonu , e-posta adresi) belirtilecektir.), ÖSYM Sonuç Belgesi Fotokopisi, Diplomalarının (Lisans, Yüksek Lisans) veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Tastikli Örneği,Fotoğraf (6 Adet),Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Hizmet Belgesi (Herhangi Bir Kamu Kurumunda Halen Çalışmakta Olan ya da Daha Önce Bir Kamu Kurumunda Çalışıp İstifa Eden / Ayrılanlar İçindir),Askerlik Durum Belgesi, Adli Sicil Kaydı (www.turkiye.gov.trİnternet Adresinden Alınabilir.)
Yabancı Dil Belgesi (YDS, ÜDS,KPDS…)
          Adayların başvurularını şahsen, APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri gerektiği açıklandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku