Genel

KAEÜ ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında Protokol İmzalandı

KAEÜ ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Arasında Protokol İmzalandı

Okunma: 455

2 Nisan 2021 15:47
-A

+A

Kurum ve kuruluşlarla iş birliğine önem veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yeni bir protokole daha imza attı. 30 Mart 2021 tarihinde Üniversitemiz ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi arasında imzalanan “Kurumsal İş Birliği Protokolü” ile tarafların hedefleri, işlevleri ve ortak yararları doğrultusunda bilimsel gelişmeye yönelik çalışmalarda bulunmaları ve verimli bir iş birliği sağlamaları amaçlanıyor.

Protokol, Üniversitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin kendi eğitim alanları ile uzaktan eğitim ve araştırma merkezlerindeki eğitim, öğretim, ortak çalışma, araştırma, yayınlara yönelik olarak yürütecekleri iş birliklerini kapsıyor. İki kurum arasında bilimsel çalışmalar ve etkinlikler yapılması ve eğitim süreçlerine katkı sağlanması amacıyla imzalanan protokolde ortaklaşa gerçekleştirilecek proje çalışmalarında da iş birliği yapılacak.
Protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan  Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin yeniliklere ve gelişime açık bir üniversite olduğunu söyledi. Farklı kurumlarla iş birliklerinin kişilerinin ufkunu açarak farklı bakış açıları kazandıracağını söyleyen Rektör Karakaya, imzalanan bu protokolleri çok önemsediklerini belirtti.
Bu protokol sayesinde akademik ve idari personelin konferans ve ders vermek ya da seminerlere katılmak üzere değişiminin de sağlanabileceğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu protokolle birlikte iki kurum arasında ihtiyaç duyulan lisans ve lisansüstü eğitimler, orta ve üst düzey yöneticiler ile astsubayların yetiştirilmesi kapsamında ortak eğitimler düzenleyerek iş birlikleri yapacağız. Her iki kurumun personeline yönelik taraflarca kısa süreli eğitimler organize ederek kişilerin faydasına olacak her türlü yayın ve materyal değişimini sağlayacağız. Öğrenciler arasında da değişim programları uygulayarak karşılıklı fikir alışverişleri sonunda karara varılan konularda faaliyetler geliştireceğiz.”
Kişilerin gelişimi adına yapılan her iş birliğini önemsediklerini ve eğitim programı kapsamında bu süreçten yararlanacak olan herkese destek olmaya çalışacaklarını anlatan Rektör Karakaya, protokolün her iki kuruma da hayırlı olmasını diledi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku