Genel

KAMAN BELEDİYESİ KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ BOYAMA KİTABI DAĞITTI

KAMAN BELEDİYESİ KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZ BOYAMA KİTABI DAĞITTI

Okunma: 533

8 Haziran 2021 15:02
-A

+A

 
Kaman Belediye Başkanı Necati ÇOLAK, ziyaret ettiği Faik Güngör Anaokulu’nda çocuklara boyama kitabı dağıttı.
Çocukların yaşadıkları şehri boyayarak tanımaları için hazırlanan boyama kitaplarının okullarda dağıtımına başlandı.
Kaman belediyesi, ilçemiz tarihi ve doğal zenginliklerini ve yöresel değerlerini çizimlerle anlatan bir nostaljik boyama kitabını ilçe genelinde tüm Anaokullarında dağıttı.
Burada okul idarecileri ve öğretmenler ile bir süre sohbet eden Başkan Çolak, sınıfları gezerek minik öğrencilerle bir araya geldi.

Öğrencilere boyama kitaplarından hediye eden Çolak, birlikte boyama yaptığı çocuklarla bir süre vakit geçirerek sohbet etti.
Kitabın çocuklara tarihi, doğası ve kültürü ile yaşadıkları kenti tanıtmak ve sevdirmek, renk uyumu ve seçme yeteneği kazandırmak amacı ile hazırlandığını kaydeden Çolak, Kaman  Belediyesi olarak ana sınıfından üniversiteye hazırlık dönemine kadar eğitim hayatındaki öğrencilere desteklerini arttırarak sürdüreceklerini kaydetti.
Çocukların ülkemizin geleceği ve yarınlarımızın umudu olduğunu söyleyen Çolak, “Çocuklarımız önümüzdeki yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacak. İmza atacakları başarılarla, ülkemizin hedeflerini yakalamasında belirleyici rol oynayacaklar. Onların başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanızı istiyoruz. Bu amaçla da yaşadığımız İlçe'nin geleceğe hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çocuklarımıza sunduğumuz her türlü imkanın, geleceğimize yapılan birer yatırım olduğundan bilinçle hareket ederek, onların yarını kucaklayabilmeleri adına üzerimize düşen her türlü vazifeyi gerçekleştirme sorumluluğumuz var” dedi.
Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak Yaptığı açıklamada ;"Kaman Belediyesi olarak amacımızın Kaman’ımızı tanıtmak, kültürünü yeni nesillere anlatmak, bu kültürün yaşamasını sağlamak ve yaşatmak. Hazırladığımız boyama kitabını 4-6 yaş grubuna hitap eden boyama kitabı olduğunu Kaman’ımızın sahip olduğu doğal ve kültürel güzellikler ve yöresel ürünler gibi değerlerini çizimlerle kitabı çocuklara boyatarak bu kültürün yaşatılmasını amaçladık. Çocukların boyama yaparak, daha güzel ve daha kalıcı bir şekilde öğreneceğini Kitapla ilçemizi tanıtmanın yanı sıra kültürümüzü de yeni yetişen nesillere anlatarak yaşamasını sağlamış oluyoruz."Dedi
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku