Güncel

Kaman'da DAİRE AMİRLERİ DE SAHADAYDI

Kaman'da DAİRE AMİRLERİ DE SAHADAYDI

Okunma: 205

10 Ağustos 2020 16:39
-A

+A

       Kaman ilçesinde daire amirleri Korona virüs (Covid-19) denetimi gerçekleştirdi.
       Mart ayından bu yana ülkemizi etkisi altına almış olan Korona virüs pandemi sürecinde bütün ülke sathında olduğu gibi Kaman ilçesinde de denetimler gerçekleştirildi. Gelinen bu süreç içerisinde İçişleri Bakanımızın talimatı ile korona virüse karşı oluşabilecek rehaveti engellemek, vatandaşların ve işletmelerin almış olduğu tedbirlere dikkatli bir şekilde riayet etmelerini sağlamak ve bilinçlerini artırmak maksadıyla denetimler devam ediyor. Bu kapsamda Kaman ilçesinde yer alan lokantalar, restoranlar, kahvehane, kıraathane, dernek ve lokaller, cafeler, pastaneler, marketler, ulaşım araçları ve korona virüse davet çıkarabilecek sosyal ortamların denetimini en yüksek hassasiyetle yerine getirildi.
         Bu amaçla Pandemi ile mücadele kapsamında farkındalık oluşturmak, kurallara dikkat çekmek ve esnaf tarafından alınan tedbirleri yerinde incelemek üzere kurum amirleri de Kaman ilçesinde sahaya indiler. Kurum amirleri denetimde esnafa ve vatandaşa maske takmanın önemi, açıkta eşya bulundurulmaması, satış işlemleri gerçekleştirilirken eldiven takılması, gelen müşterilere maske takmaları konusunda uyarıda bulunulması konularında bilgilendirmeler yaptı.
Kaman Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada "Sürecin başından beri özveri ile çalışan kamu personeli ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz." ifadesine yer verildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku