Güncel

Kaman'da Müze Görmeyen Çocuk Kalmasın Projesi Protokolü İmzalandı

Kaman'da Müze Görmeyen Çocuk Kalmasın Projesi Protokolü İmzalandı

10 Mart 2020 12:00
-A

+A

Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kaman Belediye Başkanlığı ve Kaman Kalahöyük Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü arasında İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol Kaman Belediye başkanlığında, Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Belediye Başkanı Necati Çolak ve Kalehöyük Müze Müdürü İzzet Esen arasında imzalandı.
 Öğrenciler sosyal ve kültürel gelişimi ve müze görmeyen çocuk kalmaması amacı ile hayata geçirilen proje kapsamında çalışmalar ve etkinlikler devam edecek.
     Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri çerçevesinde öğretmenlerin müzeleri eğitim ortamları olarak kullanarak, çocukların sınıf içi öğrenmelerini gerçek öğrenme ortamlarına taşıyarak farkındalık, bilinç ve beceriye ilişkin kazanımlarını geliştirme gibi amaçları içeren protokol Kaman Belediye başkanlığında, Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Belediye Başkanı Necati Çolak ve Kalehöyük Müze Müdürü İzzet Esen arasında imzalandı.
    Protokol kapsamında Eğitim bölgesi ilkokullarının 3. ve 4. Sınıflarındaki tüm öğrencilerinden başlayarak Kaman Belediyesi tarafından sağlanan ulaşım ile Kaman Kalehöyük müzesine günübirlik ziyaret düzenleyerek o günkü derslerinin burada işlenmesi planlandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku