Güncel

KAMAN’DAN CHP’Lİ VEKİL ADAYLARINA TAM DESTEK

KAMAN’DAN CHP’Lİ VEKİL ADAYLARINA TAM DESTEK

8 Haziran 2018 07:07
-A

+A


            Yediden yetmişe büyüğünden Küçüğüne, yaşlısından gencine kadar sıkmadık el bırakmayan Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Milletvekili adaylarının bugünkü durağı Kaman oldu. CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, CHP Milletvekili adayları Dr. Metin İlhan, Avukat Çağdaş Gökalp, Kaman CHP İlçe Başkanı Nafi Erbaşı ve Parti Yönetimi Kaman halkı ile kucaklaştı. Çarşı Esnaflarının tümünü ziyaret ederek destek isteyen Milletvekili adayları Kaman halkı tarafından da çok sıcak karşılandı. Pazar yeri Esnaflarından vatandaşlara kadar kucaklaşmadıkları insan kalmadı.
VATANDAŞLAR DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYECEKLERİNİ SÖYLEDİ
Gencinden yaşlısına, küçüğünden Büyüğüne kadar kucaklaştıkları halktan çok fazla olumlu tepkiler alan CHP milletvekili adaylarının yüzünü bugünde Kaman güldürdü.  Halkla kucaklaşan iki Milletvekili Adayları da vatandaşlardan ise şu olumlu tepkileri aldı;
“KAMAN 2 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAK”
“biz sizi zaten tanıyoruz ve sizi çok iyi biliyoruz. Ayrıca sizleri çok seviyoruz. İnanıyoruz ki bu yıl Mevcut İktidar gidecek ve yerine hak neden sizler geleceksiniz. Bizim buna inancımız sonsuz. Hak yerini artık bulacak. Devam değil artık TAMAM. Derdimize çözüm noktasında çare olacak sizler, Ülkemizin ve ilimizin felakete sürüklenen mevcut durumundan bizleri sizler çıkarıp alacaksınız. Biz 1 Vekil değil 2 Vekil çıkaracağınızı düşünüyoruz.
Ekonomi Çok Kötü. Bu gidişata dur diyecek tek kişi sizlersiniz. Buna olan inancımız sonsuz. Umuyoruz ki hayırlısı olacak ve sandıklardan demokrasi, Adalet ve Özgürlük çıkacak. Artık Tamam sloganı ile çıktığımız bu yolda umuyoruz ki artık sizleri göreceğiz” diyerek buna benzer bir çok olumlu tepkiler ile karşılaştılar. 
Kırşehir Kaman İlçesi Ziraat Odası Başkanı İbrahim Öncül’e de ziyaret gerçekleştiren CHP Yönetimi Ziyaret sırasında yapmış oldukları konuşmasında, Tarım ve Hayvancılığı ele aldı.
“TARIM VE HAYVANCILIĞIN NASIL OLDUĞUNU HERKES GÖRECEK”
Gerçekleşen ziyarette Konuşma gerçekleştiren CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu,
“Bu işin içinden geliyoruz ve bu işi iyi bilenlerden birileriyiz. Tarım ve hayvancılığın potansiyeli memleketimizde olduğunu biliyoruz. Ama kimse kendini taşın altına koyamıyor. İnşallah Hükümet oluruz. Bu işi birlik ve beraberlik içerisinde çözeceğimize inanıyoruz. Hayvancılık tanımının nasıl olduğunu iyi bilenlerdeniz. Hep birlikte beraberlik içerisinde bu süreci değerlendirmemiz lazım. Önümüzde olan 24 Haziran seçimlerinde adaylarımıza destek olacağız, onları meclise göndereceğiz. Hükümetimizi kurduktan sonra yakalarına yapışacağız. Tarım ve hayvancılığın nasıl olduğunu herkes görecek”
“TARIM VE HAYVANCILIKTA Kİ BÜTÜN SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
Herkesin gönlünde taht kurmayı başaran ve herkes tarafından sevilen bir aday olan Dr. Metin İlhan ise burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti,
“Bende bir esnaf çocuğuyum. Babam uzun dönem Çiftçilik yaptı. Tarlalarımız var. Onun sıkıntılarını bizlerde yaşadık. Elimizdeki malı satamadığımız zamanlar oldu. Ucuza sattığımız zamanlarda oldu. Bu kısa dönemde hep birlikte çalışarak, bu seçimin sonucunu 2-0 yaparak İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi İktidara gelirse, Tarım ve Hayvancılıkta ki bütün sorunlarını çözeceğime buradan hepinize söz veriyorum. Özellikle seçildiğim de burada bir toplantı düzenleyip burada ki sıkıntıları tek tek dinleyip, daha hakim olup meclise o şekilde gitmek istiyorum. Bunu hep birlikte başaracağız”.
“HAZIR TÜKETEN BİR TOPLUM OLDUK, ÜRETEN BİR TOPLUM YOK”
2-0 Milletvekili çıkaracaklarının sözünü vatandaşlar tarafından alan ve herkesin tanıdığı ve sevdiği adaylardan bir diğeri Çağdaş Gökalp ise,
“Bilindiği üzere zor bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizde ki tek sıkıntı tarım değil. Dağlık, eğitim ve sanayide de büyük sıkıntılarımız var. Hazır tüketen bir toplum olduk üreten bir toplum yok. Üretimi de çiftçilerimiz yapacaktır. Samanı ithal eden bir ülke haline geldik. İçler acısı bir durumdur. Geçen yıl aldığımız gübre fiyatı bu yıl çok fazla. Çiftçi tarlasına gübreyi atamadığı zaman ürün elde edemiyor. Ürün elde edemeyince mahsulünden verimli ürün alamıyor. Krediler ile de boğuşup duruyorsunuz. Bende çiftçi çocuğuyum. Sıkıntılarınızı en iyi şekilde biliyorum. Öncelikle hedefimiz ilk seçimdir. Millet İttifakı ile çiftçiye üretim açısından ne gerekiyorsa, yapılacağına dair hepinize söz veriyorum. Özellikle mazot, mutlaka düşecek ve gübre ve diğer ürünlerin fiyatları kesinlikle dolara endeksli olmayacak. Gübreye ve mazota gelen zam maalesef tarlada elde ettiğiniz ürünlere etki etmiyor. Sizlerde her yıl bir adım geriye gidiyorsunuz. Bu üretim açısından çiftçiye bıkkınlık veriyor. Ama yılmayacağız ve usanmayacağız. Elimizden gelen her şeyin en iyisini yaparak sizleri en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz” dedi.
Kaman Ziraat Odası Başkanlığına yapılan ziyaretin ardından Esnaf ve Vatandaşlar ile kucaklaşmalar devam etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku