Güncel

KAMAN-ÖMERHACILI YOLU ULAŞIMA AÇILDI

KAMAN-ÖMERHACILI YOLU ULAŞIMA AÇILDI

19 Ekim 2018 07:13
-A

+A

   Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı arası ulaşımı sağlayan 4,3 km‘lik yolun 2018 yılı çalışmaları kapsamında, yol genişletmesi standartları yükseltilerek pilentmiks serimi gerçekleştirildi ve üzerine bütümlü sıcak karışım(BSK) binder tabakası yapılarak tamamlandı.
Yapımı tamamlanan yolun 2 km‘lik kısmı KÖYDES,  2,3 km‘lik kısmı ise İl Özel İdare tarafından finanse edildi. Bu iş kapsamında alt yapı çalışmaları büz sanat yapı malzemesi,10.200 ton (pmt) pilentmiks  temel malzeme, 6.155 ton sıcak asfalt kullanılarak kazı ve dolgu işleri yolun güzergâhı en iyi seviyeye gelecek şekilde tamamlandı.
Sıcak Asfalt Çalışmaları hakkında açıklama yapan Genel Sekreter Bektaş Aydoğan,” Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı Köyü arası sıcak asfalt çalışmamızı tamamladık. Bu yolumuz, Kaman bölgesinin trafiğini rahatlatacak ve bölgenin değerini arttıracak, yeni yolumuzu dört dörtlük alt ve üst yapısıyla tamamlayıp bölge halkımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Kaman İlçe sınırı ve Ömerhacılı Köyü arasında yapımı tamamlanan sıcak asfalt çalışmaları, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, “Yapılan asfalt çalışmasıyla köy yolumuz modern ve kaliteli bir yapıya kavuştu. Bu çalışmayla ulaşımımızı kolaylaştıran Kırşehir İl Özel İdaresi ekibine teşekkür ediyoruz.” dediler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku