Güncel

KANAT FİYATLARI UÇTU

KANAT FİYATLARI UÇTU

9 Nisan 2018 07:06
-A

+A


            Bahar aylarının gelişiyle mangalını alan vatandaşlar yeşil alanları doldurdu. Mangal sezonunun açılmasıyla Kırşehir'de kasap ve marketleri dolduran vatandaşlar fiyatları görünce şok geçirdi.
Hava sıcaklıklarındaki artış nedeniyle mangalını alarak rotayı piknik alanlarına çeviren vatandaşlar, tavuk fiyatlarını görünce şok geçirdi.
Kış aylarında kilosu 12-14 TL arasında değişen tavuk kanat, mangal mevsiminin açılmasıyla 20 TL'ye çıktı. Mangalcının en çok tercih ettiği tavuk etindeki neredeyse yüzde 100'e varan artış vatandaşı isyan ettirirken,
mangalını alarak piknik alanlarını dolduran vatandaşlar kırmızı etin ardından beyaz ete de veda etmeye hazırlanıyor.
12-14 LİRA BANDINDAN 20 LİRAYA SIÇRADI
Mesire alanlarına akın eden vatandaşların vazgeçilmezi arasında yer alan tavuk kanadının kilosu 20 liraya yükseldi. Daha geçen haftaya kadar kilosu 12-14 lira seviyesinde seyreden tavuk kanadının kilosu, talep yoğunluğundan dolayı 20 liraya yükseldi.
TÜM PİLİÇ ARTIŞ YOK
Tüm piliç ve incikte fiyat artışı yaşanmazken, sadece kanat etinin fiyatının artması dikkat çekti. Halen bütün tavuğun kilosu 6-7 liradan satılıyor. Bir tavuk firmasının üst yöneticisi, "Tavuk fiyatlarında yaz aylarında artan talebe paralel fiyatlarda yükseliş oluyor. Sadece mangal sezonunun başlamasıyla artan talep sebebiyle kanat etinde yükselme yaşandı. Türkiye’de yıllık kişi başına tavuk tüketim oranı 25 kilo. Mangal sezonunda tavuk eti tüketiminde artış yaşanıyor. Bu da fiyatlara yansıyor." dedi.
PİKNİK ALANLARI DOLUP TAŞIYOR
 Sıcak havayı fırsat bilip mangal yakmak isteyen Bursalılar ise mesire alanlarını şimdiden doldurdu. Aracı olanlar Uludağ eteklerine ya da şehir dışındaki ve sahildeki mesire alanlarını tercih ederken otomobili olmayanlar ise şehir merkezindeki büyük parkları tercih ediyor. Ailesiyle birlikte Botanik Park kenarında mangal yakan Bedir Kılıç, "Bu sene mangal sezonu sıcak hava sebebiyle erken açıldı. Günler öncesinden kilosunu 13 liraya aldığım tavuk kanadını şimdi 20 liradan alıyorum. İş stresini atmak için mangal keyfi çok iyi geliyor. Zamlansa da bu keyiften geri duramıyoruz." diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku