Güncel

Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni mekânına taşındı

Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği yeni mekânına  taşındı

11 Mart 2020 15:06
-A

+A

Kırşehir'de, Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kurulduğu günden itibaren faaliyetlerine devam ediyor. Karahıdırlılar birliğini ve beraberliğini korumayı ve geliştirmek yönünde çalışmalar yürüten dernek yöre insanına her türlü maddi ve manevi desteği sağlamak için çalışmalarını yürütüyor. Bu amaçlar kapsamında daha güzide bir mekâna  taşınan Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  faaliyetlerine burada devam edecek. Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  Medrese Mah, 84 Sokak, Özeren Apt. No:4, Zemin Katta faaliyetlerine devam edecek. Mekân  değişimi yapan Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. Bu ziyaretler kapsamında Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Karahıdır'lılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Durmuş'u ziyaret etti.  Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca, Derneğin Yönetim Kurulu üyeleri  Ahmet Beşkardaş ve Murat Sürmeli, Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Durmuşu ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. 
Kurulduğu günden itibaren faaliyetlerine başlayan Dernek, Karahıdırlı Köylülerini Kırşehir'de tek çatı altında topladı. Kırşehir'de yaşayan köylülerin dolmuş, cenaze, düğün ve toplantı gibi ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulan ve birlik beraberliği sağlayan Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çalışmalarına devam ediyor.
Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Durmuş, birlikte çıktıkları yola devam ettiklerini belirterek, oluşturulan yeni mekânda  daha kullanılır ve modern şekilde derneğin sosyal faaliyetlere ağırlık vermeye devam edeceğini söyledi.
Karahıdırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Durmuş şunları kaydetti:
"Derneğimiz Medrese Mah, 84 Sokak, Özeren Apt. No:4, Zemin Katta son derece güzide bir mekanda faaliyetlerine devam edecek. Tüm Karahıdırlılara duyuruyor ve derneğimize bekliyoruz. Yeni mekânımız  faaliyetlerimiz kapsamında daha modern hale getirildi.
Dernek yönetimi olarak köyümüzün sabit bir durağı yoktu ve köylülerimiz dolmuş beklemek için apartman altında yazın sıcakta ve kışın soğuk karlı havada dolmuş bekliyordu. Şimdi dolmuş durağı derneğimizin önünde oluşturuldu ve köylülerimiz derneğimizin önünde dolmuştan iniyor, köye gidecekler de dolmuş saatine kadar dernekte çayını içip dolmuş saatinde dolmuşuna binip köye gidiyor. Tüm köylülerimiz dernekte toplanıyor, köylülerimizi bir araya toplamış olduk, yine köyde evi olmayıp da cenazesi olan köylülerimiz şehirde, sokakta cenaze çadırı kurulamadığı için hayıflanıyordu. Derneğimizde hem bayanlara hem de erkeklere hitap edecek iki bölmeli olan taziye evimiz ile ayrıca ihtiyaç hasıl olduğunda derneğimizde köylülerimiz nişan, sünnet, kına, toplantı ve gün yapmaları sağlandı. Yeni mekanımızın derneğimize hayırlı olmasını diliyorum ve böylesine güzide bir mekâna kavuşmamızda emeği geçen tüm dernek mensuplarına ve programa katılan hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku