Güncel

Kaya; "Lütfü Türkkan'ın derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz"

 Kaya; "Lütfü Türkkan'ın derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz"

Okunma: 423

6 Kasım 2021 16:44
-A

+A

 Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Kırşehir Şube Başkanı Kaya: "Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa karşısında bizleri görecektir"

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit kardeşine yaptığı küfürlü söylem üzerine Kırşehir'de Türkiye Harp Malulü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Kırşehir Şube Başkanı Bahattin Kaya tepki gösterdi. Kaya, açıklamasında, "Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa karşısında bizleri görecektir" dedi.
Milletvekili tarafından yapılan küfrü şehit ve gazilere yapılmış gibi karşıladıklarını aktaran Kaya açıklamasında; 05.11.2021 tarihinde PKK terör örgütü tarafından  1997 yılında Şehit edilen İsa GÜMREN in kardeşinin Bingöl'de verdiği tepki neticesinde, İyi Parti Milletvekili  Lütfü Türkkan'ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfürü tüm Şehit aileleri ve Gazilerimize  yapılmış gibi adlediyor esef, şiddet ve nefretle kınıyoruz.
Vatanımızın bölünmez  bütünlüğü, milletimizin  birliği ve beraberliği  için hayatını feda eden Şehitlerimizin,  aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri yüce  Milletimiz asla unutmaz.
Aziz Şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de  teröre destek verenlerle,  Şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme hadsizligi, alçaklığı ve terbiyesizliğine cüret etme cesaretini gösteren,  hiçbir siyasi parti,milletvekili istemiyoruz.
Şehit Aileleri ve Gaziler olarak ;
Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa  karşısında bizleri görecektir.
Lütfü Türkkan'ın derhal Milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz" dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku