Güncel

Kaymakam Çelik'in Kadınlar Günü ziyareti...

Kaymakam Çelik'in Kadınlar Günü ziyareti...

10 Mart 2020 16:26
-A

+A

Mucur Kaymakamı Kaya Çelik Kadınlar günü nedeni ile bir dizi etkinlik düzenledi.
Kaymakam Kaya ÇELİK 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret  gerçekleştirdi. Ziyaretinde Kaymakam Çelik'e İlçe Jandarma Komutanı Ali ALP, İlçe Emniyet Müdürü Volkan ŞEN, S.Y.D. Vakfı Müdürü İlknur ÇAKIR ve İlçe Müftü V. Ali İhsan ÖZTÜRK eşlik etti.
8 Mart  Dünya Kadınlar günü etkinlikleri kapsamında Kaymakam Kaya ÇELİK, İlçe Jandarma Komutanı Ali ALP, İlçe Emniyet Müdürü Volkan ŞEN, S.Y.D. Vakfı Müdürü İlknur ÇAKIR ve İlçe Müftü V. Ali İhsan ÖZTÜRK’le beraber Şehit Uz.Çvş. Gökhan DÜNDAR’ın annesi Nejla DÜNDAR ve Şehit P.Er Muammer YAVUZ’un annesi Saniye YAVUZ’u evlerinde ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Daha sonra Hayrettin Ekim Huzurevini ziyaret eden Kaymakam Çelik huzurevi sakinleriyle bir süre sohbet ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.
            Öte yandan Kaymakam Kaya ÇELİK, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yayımlamış olduğu mesajı ile kutladı. Kadınların yılda sadece bir gün değil yaşamın her anında hatırlanması gerektiğini ifade eden Kaymakam Çelik şunları kaydetti: "Kurtuluş Savaşında vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk kadını, cumhuriyetimizin kurulmasıyla ve demokrasinin gelişmesiyle eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına kadar her alanda üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmiş, modern Türkiye'nin simgesi ve cumhuriyetimizin en büyük teminatı olarak toplumsal yaşamda yerini almıştır. Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli bir misyon yüklenen Türk kadını, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sayesinde 3 Nisan 1930'da medeni ve siyasi haklarına, 5 Aralık 1934'te ise seçme ve seçilme hakkına kavuşarak birçok dünya ülkesinden önce, Türk toplumu kadına hukuksal, siyasal, toplumsal ve ekonomik haklarını kendiliğinden yasal olarak tanımış ve onu yüce bir değer olarak kabul etmiştir. Ailenin temel taşı‚ milli değerlerimizin temsilcisi‚ taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımıza‚ yaşamın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın erkek herkesin ortak sorumluluğudur.
Kadınlarımıza yönelik ayrımcı, dışlayıcı ve şiddet içeren uygulamalar sona erdirilebildiğinde, tüm kız çocuklarımız eğitimin her seviyesinden yararlanabildiğinde, geleceğe daha güvenle bakabileceğimiz muhakkaktır. Ülkemizde kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi için önemli adımlar atılmaktadır. Yenilenen ve geliştirilen yasal düzenlemeler uygulamaya konuldukça kadınlarımızın mevcut sıkıntıları daha da azalacaktır.
 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik, özgürlük, daha huzurlu ve insan onuruna yakışır kaliteli yaşam, özlem ve isteklerini dile getirdikleri ve elde ettikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesile ile başta şehit anneleri, şehit eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın dünya kadınlarının “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü” kutluyor, saygılarımı sunuyorum."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku