Güncel

Kaymakam Fatih ÖZCAN ‘ ın Regaip Kandili Mesajı

Kaymakam Fatih ÖZCAN ‘ ın Regaip Kandili Mesajı

Okunma: 485

18 Şubat 2021 15:17
-A

+A

           Akpınar Kaymakamı Fatih Özcan, Regaip Kandili nedeni ile mesaj yayımladı. Kaymakam Özcan, "Zaman içinde devam eden yolculuğumuzun manevi bir durağı olan rahmet iklimi mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi. Kaymakam Özcan mesajına şöyle devam etti: "Âlemlerin Rabbinin biz kullarına gök sofralarını bolca çokça ihsan ettiği üç aylar, manevi coşkunun yaşandığı; ruh dünyamızı, kalbimizi ve davranışlarımız onaracağımız; hayat tarzlarımızı, gündeliklerimizi ve alışkanlıklarımızı yeniden gözden geçirmemize vesile olan bereket mevsimidir.
            Tüm zamanlarda olduğu gibi bu güzel günlerde de, dua, niyaz ve yakarışlarımızı artırmalı, okuma ve düşünme üzerinden kendimizi bilmenin imkânını yakalamalıyız. Unuttuğumuz ve terk ettiğimiz değerleri hatırlamalı; komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve aile bağları gibi toplumumuz için çok önemli olan birliktelik duygularımızın artmasına çabalamalıyız. Aramızdaki kısır çekişmeleri, küslük ve kırgınlıkları bir yana bırakıp toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeliyiz.
          Bu gecede olduğu gibi devam eden mübarek aylarda da, kulluk ve salih amel şuuru ile toplum olarak birbirimize kenetlenmenin,  medeniyetimizde mana köklerini bulan, dostluk ve kardeşliğimizi,  huzur ve selametimizi daha da artıracağına inanıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandil’ini tebrik ediyor; Üç ayların gelişiyle rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin tüm insanlığa yayılmasını, devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü hastalık ve afetlerden korunmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku