Sıcak Haber
 TEŞEKKÜRLER...

TEŞEKKÜRLER...

Güncel

Kendirli "Ekicioğlu bana değil 1126 aile'ye yalan söylemiştir Kırşehir halkını mağdur etmiştir"

Kendirli  "Ekicioğlu bana değil 1126 aile'ye yalan söylemiştir Kırşehir halkını mağdur etmiştir"

Okunma: 634

9 Ağustos 2021 16:58
-A

+A

AK PARTİ Milletvekili Mustafa Kendirli Son zamanlarda Kırşehir'de gündeme sık sık gelen Toki konutları ile alakalı Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'na yanıt verdi. Açıklamasında tek derdini mağdur olan vatandaşların evlerini biran önce teslim edebilmek ve mağduriyetlerini gidermek olduğunu belirtti. Sözlerine devam Kendirli  "Ekicioğlu bana değil 1126 aile'ye yalan söylemiştir Kırşehir halkını mağdur etmiştir" dedi. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun Kendine iftira attığını ve yalanlar savurduğunu belirterek kendini hakkında suç duyurunda bulunacağını söyledi. AK PARTİ  Milletvekili Mustafa Kendirli yaptığı açıklamada;
"Kendirli çok kıymetli basın mensupları sevgili Kırşehir halkı öncelikle hepinizi sevgi saygı ile selamlıyorum. gündeme dair son günlerde sık sık konuşulan Toki konutları ile ilgili Sayın Belediye başkanımız Selahattin Ekicioğlu'nun bütün hafta yapımı olduğu açıklamaya istinaden açıklama yapmamız gerekiyor onunla ilgili inşallah sizlere doğru olan bilgileri aktaracağım ve vatandaşımızı da bu konuda doğru bilgiler vereceğiz. sizlerin de takip ettiği üzere biz 18 haziran da bir açıklama yaptık yaptığımız açıklamada 15 gün içerisinde  buradaki konutlarımızı teslim edeceğiz ilk 21 bloğun işi tamamlandı ve ardından da 28 kalan blok toplamda 49 bloğumu var bizim orda 1126 konut sosyal tesis olmak üzere ayrı bölüm var orda toplamda 1127 bölüm var. 6'ıncı ayın 18'inde yaptığım açıklamada bir şey söyledim biz Toki tarafından olan iş tamamlandı orda neden geciktiği ile ilgili bilgiler de vermiştim müteahhit'in iflası, müteahhit yok ortada  biz daha öncesinden beri bu işi takip ediyoruz ve Toki  inisiyatif alarak kendi üstlendiği işi gerçekten buradan da onlara teşekkür etmek istiyorum .eğer bir ihale daha yapılsaydı Tokinin işi 2 sene daha uzardı konutlar bitti teslim ederlim istedik. biz 21 bloğu tamamladık ve burada artık iş Kırşehir Belediyesinin çünkü yasa gereği inşaatın ruhsat belgesini belediyeler verir bizde bu yüzden 6'ıncı ayın 1'inde müracaat ettik. bizim o açıklamamızdan sonra Sayın Başkanımızla görüşmeler yaptım aradım dediler ki evrak eksikleri bunları tamamlamamız lazım tamam dedim evrak eksiklerini zaten tamamlayacaklar. Toki bu eksikleri bir bir tespit ettiler ve ardından bu evrakları belediyeye ulaştırdılar. Asansör ruhsatları vardı benim gittiğimde 7 tane asansörün yeşil etiketi  Kırşehir makine mühendisleri odası tarafından verilmişti zaten. teslim de bir süreç alıyor Toki yetkilileri hak sahibi çağırılıyor eksikleri varsa onlar gideriliyor ve sonrasında teslim tutanağı imzalanıyor bu da bir süreç.Başkanı tekrar aradım dedim ki siz 7 tanesinden başlayın Başkanım ondan sonra ki süreçte görüşmeye başladık. 29 haziran salı Selahattin Bey bana mesaj atmış eksilerle alakalı bende başkanım 7 tanesinin asansörü hazır siz iskanlarını hazırlayın teslim edelim dedim. vakit kaybı olmasın burada bir mağduriyet var gecikti biran evvel teslim edelim. harçlarla ilgili ödeme yapılacak diye tekrar mesaj attılar bana. Tabi biz Toki kanunu biliyoruz nelerin ödenip ödenmeyeceği hakkında bilgimiz var anladım ki bunlar işi yapmayacaklar sarsaklayacaklar ve ardında Toki başkanı ile görüştüm harç talepleri var nedir bu diye. Toki başkanı biz bu harçları Türkiye'nin hiçbir yerinde ödemiyoruz dedi. Bende tekrardan Ekicioğlu'nu aradım burada bir sıkıntı var Toki bu harçlardan muaf dedim o da bizde Toki yetkilileri ile görüştük bir tek harçlar yatmamış dediler dedi . Sayın başkan ben sana kanunu atayım oku bir istersen dedim ve araştırmış.
Geçen açıklamasında müteahhit'i savunuyor diyor ben niye savunayım ortada müteahhit yok işi Toki üstlenmiş zaten. Sayın başkanım iskanları yazmaya başlayabilirsiniz dedim daha sonra devamını yazarız dedim ama maalesef yazılıyor denmesine rağmen bir sonuç alamadık. Benim tek derdim mağdur olan vatandaşlarımız evlerine oturtmaktı.Kırşehir'i emanet ettiğimiz halkın oy vererek seçtiği Şehr-i Belediye olarak seçtiğimiz başkan bana yalan söylüyor aslında bu bana değil 1126 tane aileye söylüyor. Bu işi neden siyasileştirip vatandaşları mağdur ediyorsun. Baktık iskan yazılmıyor çeşitli bahaneler üretiliyor. Makine Mühendisleri odası başkanını aradım ve başkanım bu süreci en hızlı şekilde yapalım dedim o da sağ olsun ekipleri arttırdı ve 14 asansörün etiketi alındı 7 tanesi içinde bugün randevu aldık ve yaptıracağız Allah nasip ederse.Belediye Başkanımız burada bana yalan söylemedi 1126 aileye yalan söyledi. Belediye başkanı benim şahsıma suçlamalarda bulundu iftira attı bana. Sayın Ekicioğlu'na buradan seslenmek istiyorum "Ben senin seviyene inemeyeceğim  bu benim ne şahsıma ne de partime yakışır bugün senin için suç duyursun da bulunacağım benim adıma yaptığım yalanlardan ve bulunduğun iftiralardan dolayı kanun üzerinden hakkımı arayacağımı artık sizden özür de beklemiyorum bu yaptığınız her iftira ve yalanı mahkemeye taşıyacağım." Benim Çukurçayırda 1 tane arsam varsa çıkarsın ispat etsin 1 tane ticari alan varsa çıkarsın bunu ispat etsin ispat edemeyen müfteridir ispat edemeyen yalancıdır. Ben çok üzülüyorum Kırşehir'de siyasetin kalitesini yere düşürdüler" dedi ve konuşmasını noktaladı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku