Güncel

Kırşehir AFAD Cacabey Meydanında...

Kırşehir AFAD Cacabey Meydanında...

Okunma: 326

22 Ağustos 2020 16:22
-A

+A

       Kırşehir Afad personelleri 17 Ağustos Haftası Marmara Depremi Etkinlikleri kapsamında  Cacabey Meydanında etkinlik düzenledi.
17 Ağustos Haftası Marmara Depremi Etkinlikleri kapsamında Cacabey Meydanında, AFAD resim sergisi açıldı.
 17 Ağustos Depreminin yıl dönümü nedeniyle, farkındalık oluşturmak amacıyla, ilimizde bulunan cacabey meydanında stant açılarak vatandaşlarımıza, afetlere yönelik bilgilendirici broşürler dağıtıldı.
        Etkinlik kapsamında, AFAD Başkanlığı tarafından gönderilen büyük boy  Afet ve Acil Durum Çantası sergilendi. Vatandaşların ilgi odağı olan büyük boy afet ve acil durum çantası vatandaşlara anlatılarak, afet ve acil durum çantasının önemi, kullanım amacı ve içerisinde bulunması gerekli malzemeleri içeren bilgilendirici broşürler vatandaşlara dağıtıldı.
Yine 17 Ağustos Depreminin yıl dönümü nedeniyle AFAD resim sergimiz cacabey meydanında sergilendi. Sergi ile 17 Ağustos Marmara Depremi hatırlatılarak afetlere karşı hazırlıklı olunması vurgulandı.
Etkinlikte Yeni Nesil Arama Kurtarma Aracının tanıtımı yapılarak, olası afetlerde arama ve kurtarma çalışmalarında kullanılan malzemeler vatandaşlara anlatıldı.
        Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak afet öncesi, sırası ve sonrası hazırlıklara yönelik çalışmaların yanı sıra Kırşehir halkının afetlere özellikle de depreme karşı hazırlıklı bir yaşam oluşturabilmesi için,  AFAD başkanlığınca başlatılan Afete Hazır Türkiye, Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul, Afete Hazır İşyeri, Afete Hazır Gençler Projeleri ve Gönüllü Ol, Sorumluluk Al, Harekete Geç! Sloganıyla başlatılan “O Kahraman Benim” projesi ile de eğitimlerine devam ediliyor.   Kırşehir AFAD olarak ilimizde genelinde, Afete Hazır Kırşehir eğitimleri ile  101.445 kişiye ulaşıldığı açıklandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku