Güncel

Kırşehir Ahilik Haftası'na Hazırlanıyor

Kırşehir Ahilik Haftası'na Hazırlanıyor

Okunma: 884

25 Temmuz 2020 18:03
-A

+A

        Türk esnaf ve sanatkarının piri Ahi Evran'ın insani ve ahlaki felsefesini yaşatmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen '33. Ahilik Haftası ' hazırlıklarına Kırşehir'de hız verildi. 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 33. Ahilik Haftası programını ile ilgili kutlama programı belli oldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı öncülüğünde Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) ve sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen 33. Ahilik Haftası Kutlamaları'nın bu yılki ana sloganı Kardeşlik, doğruluk ve dayanışmaya çağrı olacak olan programda İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı adayları da belirlenecek.
Bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 33. Ahilik Haftası programını görüşmek üzere Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında toplantı yapıldı. Valilikte yapılan toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
        Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, Ahi şehri Kırşehir’e yakışır bir şekilde hazırlanan Ahilik Haftası programının en iyi şekilde gerçekleşmesi için paydaş kurumlarca tüm çalışmaların tamamlandığını söyledi.
Ahilik Haftası’nın Kırşehir’e ve ahiliğe yakışır şekilde kutlanmasına gayret gösterdiklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Bugünkü toplantıda, 14-20 Eylül 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan 33. Ahilik Haftası etkinliklerini gözden geçirerek son değerlendirmelerimizi yapacağız. Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi Kırşehir’de Ahilik kültürünü yaşamak, yaşatmak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Ahilik Haftası’nın en iyi şekilde kutlanması için fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Bugünkü toplantıda ayrıca İlin Ahisi, İlin Kalfası ve İlin Çırağı adaylarını da belirleyeceğiz. Toplantının hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’nın sunum yaptığı toplantı, Ahilik Haftası etkinliklerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku