Güncel

Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği'nden Bakan Soylu'ya Büyük Destek

Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği'nden Bakan Soylu'ya Büyük Destek

Okunma: 555

15 Aralık 2020 15:54
-A

+A

      Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca ve Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, Bakan Soylu'yu Mecliste yapmış olduğu açıklamalarından dolayı desteklediklerini açıkladı. Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca; Yönetimimiz ve Adana, Bitlis, Elazığ Federasyonları adına Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'yu yapmış olduğu çalışmalar ve terörün belini kırdığı için şehit aileleri adına tüm gücümüzle destekliyoruz..." dedi.
Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, "Mecliste Bütçe görüşmeleri esnasında HDP Partisine yönelik yapmış olduğu konuşmaların sonuna kadar arkasındayız, bakanımız hissiyatlarımıza tercüman olmuştur." dedi.
       Kırşehir'de faaliyet gösterdiği günden beri şehit ailelerinin yanında olan ve her türlü desteği esirgemeyen Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği çalışmalarına devam ediyor. Bakan Soylunun terörle aralarına mesafe koymayanlara yönelik yapmış olduğu açıklamanın her daim arkasında ve destekçileri olduklarının ifade eden Başkan Sarıca, Bakan Soylunun duygularına tercüman olduğunu belirtti.
       Federasyon olarak hep birlikte Bakan Soylunun yanında olduklarını belirten Başkan Sarıca, konfederasyon aşamasındaki Adana, Elazığ ve Bitlis federasyonları olarak son zamanlarda ülkemize büyük darbe vuran terör olaylarını kınayarak, şehit ailelerinin destekçisi olduklarını vurguladı. Bakan Soylu'nun meclisteki açıklamalarından dolayı Şehit Aileleri Derneği Federasyonu olarak takdire şayan bir şekilde destekliyoruz. Sayın Bakanımızın terörü bitirmiş olmasından mutluluk duyuyoruz ve sonuna kadar da arkasındayız. Federasyonun konfederasyon aşamasındaki  çalışmalarımız  konusunda sayın Bakanımızı bilgilendirmiştik ve bu vesile ile şehit ailelerinin yanında olduğunu ve her daim de yanında olacağını dile getiren Sayın Bakan Soylu'nun bizlerde KIRŞEHİR, ÇANAKKALE, AYDIN NAZİLLİ, ADANA OSMANİYE, K. MARAŞ, G. ANTEP, SİVAS, ELAZIĞ, BİTLİS TATVAN, VAN, HAKKARİ, ŞEMDİLLİ, AĞRI, IĞDIR, İSKENDERUN, MARDİN VE BATMAN federasyonları olarak her daim bakanımızın yanında olacağız ve çalışmalarından dolayı da kendisine teşekkür ediyoruz." dedi.
       Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Bahattin Kaya, "İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylunun TBMM Bütçe görüşmeleri kapsamında HDP partisine yönelik yapmış olduğu konuşmasının Kırşehir Şehit Aileleri Derneği ve Gazileri olarak sonuna kadar arkasındayız. Bizde Bakanımızın gördüğü gibi HDP'yi teröre yardım eden ve onun uzantısı olan bir unsur olarak görüyoruz, şiddetle kınıyoruz ve yetkililerin gereken işlemleri başlatmasını temenni ediyoruz." dedi.
Başkan Kaya, açıklamasına şöyle devam etti:
      "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuşmayı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce 3 Şubat 2019 tarihinde TRT deki canlı yayında yapmıştır.Çok doğru bir tespitte bulunmuştur. PKK=HDP bunun lamı cimi yoktur. Ülkemizde; ülkemizin bölünmez bütünlüğü,anayasal düzenin ortadan kaldırılması,kamu düzenin bozulması ve TCK'da yazılı terör eylemlerinde bulunulması,siyasi partiler kanuna aykırı davranılması halinde siyasi partilerin kapatılması için soruşturma açılması ile görevli Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı o parti hakkında derhal soruşturma açmakla yetkilidir.Ama maalesef savcılık bunu yapmamıştır.Devleti temsil eden Cumhurbaşkanı terörist bir parti tespiti yaptığı halde.Hiç bir parti ve siyasetçi HDP ile olan ilişkilerinde birbirini suçlamasın. Ülkemizde siyasi istikbal,siyasi hırs,koltuk hevesi,bu terörist partiye giden oyları devşirme uğruna çoğu siyasi  parti  HDP(PKK) ile olan ilişkilerinde masum değildir.Arşivleri tararsanız hangi parti ve kişilerin bunca yıl bu terör örgütü ile mücadelede verdiğimiz ŞEHİT'lerimizi, ŞEHİT'lerimizin bize emaneti dediğiniz ŞEHİT yakınlarını ve onlarca GAZİ'lerimizi siyasi hırs uğruna inciterek,üzerek ilişki kurduklarını ve güzellemeler yaptıklarını görürsünüz.Televizyonlarda koca koca gazeteci ve akademisyenler HDP' yi tartışırken tamam PKK ile arasında organik bağ var ama bu partiye 6 milyon oy veren seçmen var onları yok mu sayalım evet yok sayacaksın.parti PKK terör örgütünün yaptıklarını eleştirmek, kınamak yerine övgüler yağdırıyor hatta partili yetkililer ve partili sözde vekiller terör örgütü mensubu gibi davranıyor.Bunu gören seçmen nasıl oy verir bu terör örgütüne.Veriyorsan demek ki senin zihniyetinde bu yönde. Başka bir garabet ve çelişki bu parti TBBM meclisinde ve hazineden para yardımı almakta.Nasıl olur bunca insanımızı ŞEHİT, GAZİ eden ülkemizi bunca maddi kayba uğratan,Cumhurbaşkanımızın adını   koyduğu terör örgütü partiye hazine para yardımında bulunur.Bunu anlamış değilim.
Kimse bu ülkede kürt sorunu falan demesin.Bu ülkenin PKK sorunu var.Bu yanlışı maalesef siyasetçilerimiz çok yapmaktadır.Bu ülkede hiç bir etnik yapının diğer bir etnik yapıya üstünlüğü yoktur.Bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaş ve bu ülkenin kurucu unsurudur.  TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TÜRKİYE HALKINA TÜRK MİLLETİ DENİR.(MUSTAFA KEMAL ATATÜRK)"

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku