Güncel

KIRŞEHİR BASIN MENSUBU ve ANKARA MİLLETVEKİLİ HACI TURAN CEVZANE ve KÖFTECİ YUSUF’UN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KIRŞEHİR BASIN MENSUBU ve ANKARA MİLLETVEKİLİ HACI TURAN CEVZANE ve KÖFTECİ YUSUF’UN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Okunma: 966

22 Aralık 2020 16:58
-A

+A

         Cevzane ve Köfteci Yusuf ile Kırşehir'de istihdam alanının genişletileceğini ifade eden AK Parti Ankara Milletvekili  Hacı Turan, Kırşehir'in yöresel ürünlerinden olan ceviz, badem ve pekmezin tüm dünyaya tanıtılacağını dile getirdi.
          Kırşehir'de yayın yapan yerel basın kuruluşlarının temsilcileri ile öğle yemeğinde bir araya gelen Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir'in tanıtılması noktasında çalışmaların aralıksız devam edeceğini bildirdi. Milletvekili Hacı Turan tanıtım toplantısında Kırşehir'de yerel basının önemli bir noktaya geldiğini bildirdi. Kırşehirli Milletvekili Hacı Turan, "Gıda ve restoran sektöründe hizmet veren Köfteci Yusuf A.Ş. 1996 yılında İznik’te kuruldu. 24 yıldır Türkiye'de faaliyet gösteren Köfteci Yusuf Avrupa standartlarında Türkiye’nin en büyük Köfte Fabrikası unvanına sahip olup, Bursa’da 30, İstanbul’da 40, Ankara ve İzmir’de 11, Balıkesir ve Samsun’da 7  Aydın ve Antalya'da 4,  Afyonkarahisar, Denizli, Konya ve Muğla'da 3, Bilecik, Eskişehir, Kırklareli, Kocaeli, Ordu, Kırıkkale, Manisa ve Tekirdağ'da 2, Isparta, Yalova, Sakarya, Çanakkale, Kütahya, Çankırı, Amasya, Burdur, Düzce, Edirne, Aksaray, Nevşehir ve Kırşehir'de 1’er tane olmak üzere toplam 155 noktada hizmet vermektedir" dedi.
          Köfteci Yusuf Kırşehir Şubesi'nin hemen yanına açılan ve Kırşehir'in marka olması noktasında emin adımlarla yol alan Cevzane ile başta Kırşehir pekmezi, bademi, köftürü ve Kaman Cevizi'nin dünyaya tanıtılacağını ifade eden Milletvekili Hacı Turan, Türkiye’nin En İyi 10 Yol Lokantası’’ sıralamasında birinci seçilerek, Türkiye’nin en güvenilir restoran markası olan Köfteci Yusuf'un Kırşehir Şubesi ile de Kırşehir'de önemli bir istihdam alanı oluşturduklarını kaydetti. İstihdamın artırılması ve Kırşehir'de daha geniş yatırımların yapılması için çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ifade eden Turan, "Kırşehir'de kazandığımızı yine Kırşehir'de yatırım olarak harcamış olduk. İstihdamın ve ekonominin canlanması için ekiplerimiz canla başla gece saatlerine kadar hizmet vereceklerdir. Kayseri-Ankara karayolunda hizmet veren şubemize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz" dedi.
          Kırşehir'in en önemli değerlerinden biri olan pekmezin yeterince tanıtılmadığını ve bu noktada da girişimlerin devam ettiğini belirten Kırşehirli Milletvekili Hacı Turan, açıldığı günden bugüne kadar büyük bir ilgiyle karşılaştıklarını ve çevre illere yolculuk yapan herkesin Köfteci Yusuf ve Cevzane'ye büyük ilgi gösterdiğinin altını çizdi.
          Türkiye'nin tanınmış markalarının Kırşehir'e kazandırılması ve Köfteci Yusuf ile Cevzane'nin olduğu binanın üst katının outlet mağazalarına açılması noktasında çalışmaların sürdürüldüğüne dikkat çeken Kırşehirli Milletvekili Hacı Turan, Kırşehir'de yayın hayatını sürdüren yerel medya kuruluşlarına da davetine icabet ettikleri için teşekkürlerini sundu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku