Güncel

KIRŞEHİR BELEDİYESİ, TARIMSAL KALKINMA ZİRVESİNE KATILDI

KIRŞEHİR BELEDİYESİ, TARIMSAL KALKINMA ZİRVESİNE KATILDI

Okunma: 327

2 Ekim 2021 15:58
-A

+A

EKİCİOĞLU: İlimizin tarımsal ürünlerinin tanıtılmasında gösterdikleri yoğu emekten dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat’ın eşliğinde Kırşehir Köy Kent Kooperatifi ile S.S. Kırşehir Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin tüm emekçilerini kutluyorum.
CHP’nin “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve 300 kooperatifin katılımıyla 30 Eylül 2021 Perşembe günü başladı ve üç gün sürdü.
3 gün süren zirvenin ilk gününe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP’li milletvekilleri, CHP’li 160 belediye ve 300 kooperatif katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu “Bu zirvede paylaşılacak her fikir, Türkiye’nin geleceğine ekilen, sağlıklı tohumlardır. Tarımsal kalkınmayı göz ardı eden bir Türkiye güçlü bir ülke olamaz” dedi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 30 Eylül 2021Perşembe günü başlayan ve Kırşehir Belediyesi’nin de katıldığı CHP’li Belediyeler Tarımsal kalkınma Zirvesi’ne yoğun ilgiden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat’ın eşliğinde Kırşehir Köy Kent Kooperatifi ile S.S. Kırşehir Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin Kırşehir Belediyesi Standında İstanbullular ile buluştuğunu dile getiren Başkan Ekicioğlu, şunları ifade etti:
“Ne acıdır ki İktidarın bir tarım politikası yok. Bir politikanın olması için bir planlama olması lazım. Politikası olmayan siyasal iktidarın tarımı bu halde olması yadırganamaz. Yaşanan tüm bu olumsuzlukların acısını ise her yerde çiftçiler çekiyor.
Ülkenin hızla üretimde düşürüldüğü ve işsizliğin de ona bağlı olarak arttığı bir ortamda biz Kırşehir Belediyesi olarak tarımsal Ürünlere ve Kooperatifçiliğin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Nohut, mercimek, fasulye ve et işletmeciliğinde Kırşehir’in marka değerinin yaratılması ve yaşatılması noktasında çalışmalarımız bulunuyor. Kırşehir’de bulunan 300 bin büyükbaş ve 200 bin küçükbaş hayvanın ve hayvancılığı geliştirilmesi için ekiplerimiz de saha çalışması yapıyor.
İstanbul’da CHP’li Belediyeler Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katılan Kırşehir Belediyesi Standımızı ziyaret eden CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a teşekkür ediyorum.
Tarımsal Kalkınma Zirvesi’nin ilk günü Kırşehir Belediyesi satandına gelerek ürünlerimiz ve çalışmalarımız hakkında bilgi alan CHP Genel Başkan Yardımcılarımız Seyit Torun ve Orhan Sarıbal'a; CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu'na ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
İlimizin tarımsal ürünlerinin tanıtılmasında gösterdikleri yoğu emekten dolayı Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Polat’ın eşliğinde Kırşehir Köy Kent Kooperatifi ile S.S. Kırşehir Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin tüm emekçilerini kutluyorum.”
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku