Güncel

Kırşehir Belediyesi Buzlanmaya Karşı Önlem Alındı!

Kırşehir Belediyesi Buzlanmaya Karşı Önlem Alındı!

Okunma: 391

13 Ocak 2022 17:01
-A

+A

Kırşehir Belediyesi, kış koşulları kapsamında daha önceden hazırladığı 300 ton agrega ile karışık tuz ve 210 ton da saf tuz stokuyla buzlanmalara karşı anında müdahaleye hazır!

Çarşamba günü gece saatlerinde havaların soğuması ve sıcaklıkların eksi derecelere inmesiyle birlikte Kırşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü de muhtemel buzlanmaları göz önüne alarak hazırlıklarını tamamladı.
Havaların soğuması ve özellikle gece saatlerinde sıcaklıkların içerisinde bulunduğumuz hafta itibarıyla eksi 10 derecelere yaklaşacak olmasıyla birlikte, yollardaki muhtemel buzlanmalara karşı Kırşehir Belediyesi iş makineleri ve ekipleriyle anında müdahale edebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladı. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Kırşehir’de 7 gün 24 saat hizmet vermeye hazır bir şekilde bulunan kar ve buzla mücadele ekiplerimiz hemşerilerimizin sıkıntı yaşamamaları için kamyon, kepçe ve greyderlerini hazır ederek anında müdahaleye hazır bir konumda bekliyor.
Yollardaki olası buzlanmalara karşı şehir içinde rampa ve yollara anında müdahale edecek olan ekiplerimiz halkımızın ulaşımının aksamaması için var güçleriyle çalışmaya hazır bir konumda bekliyor.
Biz, Kırşehir Belediyesi olarak her türlü hava koşullarını dikkate alarak haftalar öncesinden önlemlerimizi aldık. Kar ve buzlanma koşulları kapsamında 300 ton agrega ile karışık tuz ve 210 ton da saf tuz stokumuzla anında müdahaleye hazırız.
İlimizdeki araç parkımızda greyder, kepçe ve kepçelerimiz ile birlikte ekiplerimiz hemşerilerimizin mağduriyet yaşamaları için tüm hazırlıklarını tamamlayarak araç bakımlarını da yaptılar. Bu bağlamda vatandaşlarımızın da kendi kış tedbirlerini alarak hareket etmeleri ve buzlanmalara karşı önlemlerini almaları hepimiz için büyük önem arz etmektedir.”


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku