Güncel

Kırşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında Önemli Kararlar...

Kırşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında Önemli Kararlar...

Okunma: 366

5 Kasım 2021 16:52
-A

+A

Kırşehir'de sağlık çalışanlarına toplu taşıma araçları ücretsiz hale getirildi. Ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere servis ücreti yardımı da yapılacak.

Kırşehir Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.İmar ve gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda sağlık çalışanları ve ihtiyaç sahibi öğrenciler de gündeme geldi.
 SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLDU
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla resmi gazetede yayımlanan karara göre, ilgili belediyeler tarafından karar verilmesi şartıyla sağlık çalışanları toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilecekti.Kırşehir Belediyesi de sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanabilmesi için ilgili kararı Belediye Meclisi'ne getirdi.Bütün parti gruplarının oy birliğine vardığı karar ile birlikte toplu taşıma araçlarına toplu taşıma araçları ücretsiz yapıldı.
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE SERVİS DESTEĞİ
Öte yandan, ihtiyaç sahibi olup okuluna servis ile gitmek zorunda kalan öğrenciler için servis desteği de görüşüldü.Buna göre, ihtiyaç sahibi öğrencilerin servis ücretlerinin Kırşehir Belediyesi tarafından karşılanması kararlaştırıldı. Söz konusu karar yine bütün parti gruplarının oy birliği ile alındı.
KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI
Kırşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı 4 Kasım 2021 Perşembe günü saat 14.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katında bulunan Toplantı Salonunda yapıldı.
Kırşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı gündemi aşağıdaki şekilde oluştu:
GÜNDEM:
1-Açılış ve Yoklama,
2-Bir Önceki 07.10.2021 Tarihli Ekim Ayı Olağan Meclis Kararlarının Okunması,
3-İmar Komisyonu Raporunun Görüşülmesi,
4-İmar Komisyonuna Havale Edilecek Taleplerin Görüşülmesi,
5-2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) Kapsamında Ahiler Kalkınma Ajansı’na Sunulan Unesco Müzik Şehri Kırşehir’de Müzik Odaklı Kalkınma Hamlesi İsimli Projenin Yürütümü Sırasında Oluşacak Belgeleri İmzalama Konularında Personellerimizden Ahmet CEBECİOĞLU veya Oylum ÖZTAŞ’a Yetki Verilmesinin Görüşülmesi,
6- Biriz Birlikteyiz Projesi Kapsamında Protokol Yapılması ve İmzalanması İçin Belediye Başkanı Sayın Selahattin EKİCİOĞLU’na Yetki Verilmesinin Görüşülmesi,
7-Kırşehir Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 2020/1208 Esas 2021/1767 Karar Sayıl İlamı 29.09.2021 Tarihinde Karara Çıkarak 15.05.2021 Tarihinde Kurumumuza Tebliğ Olunmuştur. Dosya Konusu Elbirliği Mülkiyetinin Paylı Mülkiyete Çevrilmesi Olup, Gerekçeli Kararda Kurumumuza Üç (3) m2 lik Bir Pay Düşmüştür. Payımıza Düşen Taşınmazın Boyutu Dosyanın İstinaf Edilmesinde Yapılacak Masraflar ve Geçecek Süre Göz Önüne Alındığında Yapılacak Hukuki İşlemde Somut Bir Fayda Oluşmayacağı Kanaati Mevcut Hale Geldiğinden Dosyanın Temyizden Feragat Edilmesinin Görüşülmesi,
8-Ulaşım ve Trafik Komisyonu Raporunun Görüşülmesi,
9-2022 Yılı Performans Programı ve 2022 Mali Yılı Bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonuna Havale Edilmesinin Görüşülmesi,
10-Dilek ve Temenniler,
11-Kapanış.
Belediye Meclis Toplantısının ihtiyaç sahipleri çocuklar için ulaşım yardımı ve sağlık çalışanları için yılsonuna kadar ücretsiz otobüs-ulaşım yardımını içeren gündem dışı maddeleri de oybirliğiyle onaylandı.
Buna göre 2022 yılı Ocak-Haziran döneminde mesafeye göre ihtiyaç sahibi öğrencilere 100 TL ile 150 TL aylık ulaşım yardımı yapılacak. Yine Pandemi sürecinde büyük bir özveriyle emek harcayan sağlık Çalışanlarına da yılsonuna kadar ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanmaları kararı alındı.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku