Güncel

Kırşehir Belediyesi'nin temizlik çalışmaları devam ediyor

Kırşehir Belediyesi'nin temizlik çalışmaları devam ediyor

Okunma: 1309

29 Aralık 2020 16:04
-A

+A

             İlimiz Temizlik ve Çevre Koruma Müdürlüğü ekiplerince il genelinde mahallelerde mıntıka temizliğine devam ediliyor.
Başta sokak ve cadde temizliği olmak üzere ot temizliği ve mıntıka temizliği gibi birçok başlıkta çalışmalarını sürdüren Temizlik ekipleri, vatandaşların talepleri doğrultusunda birçok hizmeti gerçekleştiriyor. Refüj, park ve bahçeler, dinlenme ve eğlence alanlarında çalışmalarını sürdüren ekipler, mahallelerde temizliğe devam ediyor.
            Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafında kaldırım,durakları ve yolları dezenfekte ediyor.  Türkiye'de de vaka sayısı hızla artan corona virüs salgınına karşı tedbirler almaya devam eden Kırşehir Belediyesi, Kırşehir genelindeki duraklar ile cadde ve meydanları da dezenfekte ediyor. Kırşehir Belediyesi tarafından, talep eden her kurum ve kuruluşa da dezenfeksiyon desteği sağlanıyor.
Merkezde en işlek olan Ankara Caddesi, Lise Caddesi, Atatürk Caddesi, Terme Caddesi, Cacabey Meydanı başta olmak üzere cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon işlemi sürüyor. Dezenfeksiyon işlemi 14 mahallelerde de yapılıyor. Ekipler gece de çalışmalarını sürdürüyor.
           Kırşehir Belediyesi'nin Temizlik İşleri Müdürdürlüğü dezenfeksiyon ekipleri, talep eden her kuruma da dezenfeksiyonla ilgili destek veriyor. Eczaneler başta olmak üzere şimdiye kadar binlerce noktada dezenfeksiyon işlemi uygulandı. Çalışmalar kapsamında il genelindeki cezaevleri, okullar, postaneler, otobüs ve minibüs terminalleri, tüm toplu taşıma araçları, camiler, itfaiye binaları, otoparklar gibi ortak kullanım alanlarının tamamı dezenfekte edildi ve belirli periyotlarla dezenfekte edilmeye de devam ediliyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku