Güncel

KIRŞEHİR BELEDİYESİ ZABITASINDAN RAMAZAN DENETİMİ

KIRŞEHİR BELEDİYESİ ZABITASINDAN RAMAZAN DENETİMİ

13 Mayıs 2019 07:00
-A

+A

 

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında vatandaşın huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı. İmalathaneler, ekmek fırınları, denetimden geçiyor. Denetim sırasında kurallara uymayan iş yeri sahibine önce uyarı cezası, hata yeniden tekrarlanmışsa cezai işlem uygulanıyor.Denetimler arttı.Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor.
 Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunuluyor. Ramazan pidesi tarifesine bağlı kalmak şartıyla gramaj denetimleri yapıyor.Eksik gramajlı ekmek ve pideler tek tek tespit ediliyor. Kural ihlali yapan iş yerlerine önce uyarı cezası ardından yapılan kontrollerde aynı hata tekrarlanıp uyarı dikkate alınmamışsa bu kez cezai işlem uygulanıyor.
Ekipler denetimlerini Pide unlu mamulleri denetimleri artırıldı. Şehir genelinde 37 adet iş yeri genel temizlik konusunda denetlendi ve iş yerine ihtarname verildi. Bir iş yerine ise cezai işlem uygulandı.Şikâyetler Alo Zabıta’yaYapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Vatandaşın sağlıklı hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasını amaçladıklarını belirtti. Başkan Ekicioğlu “ Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Ramazanın vazgeçilmezlerinden Ramazan pidesi ve ekmeğin gramaj tespiti, çalışanların kılık kıyafeti ve mekânın temizliği gibi konularda titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Yaptığımız kontrollerde uyarılan konularda hata tekrarlanıyorsa cezai işlem uyguluyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor. Vatandaşlarımız gıda konusunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırlarsa şikâyetlerini 153 Alo Zabıta hattına iletebilirler.” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku