Güncel

Kırşehir Belediyesinden ağaç hassasiyeti

Kırşehir Belediyesinden ağaç hassasiyeti

Okunma: 389

4 Eylül 2020 15:49
-A

+A

       Kırşehir Belediyesi ekipleri düzenlenen plan-proje kapsamında yapılan yol çalışmaları esnasında ağaçları kesmeden, ağaçlara zarar vermeden büyük bir titizlilikle başka yerlere taşıyıp ekimini gerçekleştiriyor.
      Belediye tarafından, Uğur Mumcu Basın Anıtı civarı Hacı Bektaş-ı Veli Bulvarı’nda devam eden asfalt çalışmaları esnasında yerinden kaldırılan ağaçlar, kökleri ve dallarına zarar verilmeden Organize Sanayi Bölgesi girişine getirilerek oradaki yerlerine dikim işlemleri gerçekleştiriliyor.
       Tüm altyapı ve üstyapı çalışmalarında "doğa" ve "ağaç" hassasiyetini ön planda tutan Kırşehir belediyesi şehrin birçok noktasında devam eden çalışmalarda engel teşkil eden tüm ağaçlar ağaç sökme makinesi ile kesilmeden sökülerek başka yere taşınıyor.
Kırşehir Belediyesi altyapı ve üstyapı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken Kırşehir Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen yol açma ve genişletme, dönel kavşak, orta refüj, kilitli parke taşı döşemesi gibi üst yapı ve altyapı çalışmalarında doğaya ve ağaçlara asla zarar verilmiyor.
TEK BİR AĞACIN KESİLMESİNE DAHİ MÜSAADE EDİLMİYOR
         Kırşehir Belediyesi tarafından  çalışmalar esnasında engel teşkil eden tüm ağaçlar belediyeye ait ağaç sökme ve dikme makinesi ile özenle yerlerinden sökülerek başka bir yere naklediliyor.  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri sökümü ve nakli sağlanan ağaçları uygun görülen başka bir yerde toprakla buluşturuyor. Bu sayede Kırşehir Belediyesi altyapı ve üstyapı çalışmalarında tek bir ağacın dahi kesilmesine müsaade etmiyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku