Güncel

KIRŞEHİR BİL KOLEJLERİ GENEL MÜDÜRÜ ÇELİK’İN İLKÖĞRETİM HAFTASI AÇIKLAMASI

KIRŞEHİR BİL KOLEJLERİ GENEL MÜDÜRÜ ÇELİK’İN İLKÖĞRETİM HAFTASI AÇIKLAMASI

18 Eylül 2018 07:07
-A

+A

     Kırşehir Bil Kolejleri Genel Müdürü Mustafa Çelik İlköğretim Haftası için yaptığı yazılı açıklamada;"17 Eylül 2018 Pazartesi günü, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının ve İlköğretim Haftasının açılışını yapıyoruz. Yeni Eğitim-Öğretim Yılının ilimize, ülkemize, eğitim camiasına, sevgili çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Bilindiği gibi, ülkelerin en değerli varlıkları, geleceğe şekil verecek bilgi ve beceriye sahip olarak yetiştirdiği çocuklarıdır. Çünkü bir milletin dünya üzerinde hayatını idame ettirebilmesi ancak, iyi yetişmiş yeni nesillerle mümkün olacaktır.
Bu bilinçle Kırşehir Bil Kolejleri okulları geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirebilmek için tüm imkânlarını seferber etmektedir. Bugün ülkemiz genelinde yaklaşık 19 Milyon evladımız okula başlamaktadır. Bu rakam birçok ülkenin nüfusundan daha fazla bir insanı ifade etmektedir.
Bu kadar büyük öğrenci nüfusuna sahip olan ülkemizde, devletimiz bütçesinin büyük bir bölümünü eğitim-öğretime harcamaktadır. Bizde Kırşehir Bil Kolejleri okulları olarak ülkemizin en modern ve en donanımlı okullarını, öğrencilerimizin istifadesine sunmak için trilyonlarla ifade edilen bütçeler ayırarak, ilimizin akademik olarak en başarılı okullarını Kırşehir’imize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Değerli Öğretmenler,
Ailemizin en değerli parçası olan yavrularımızı, her şeyin ötesinde ülkemizin geleceğini sizlere emanet ediyoruz. Onların ruhunu biçimlendirecek, onlara yön verecek olan sizlersiniz.
Mesleklerin en kutsalı olduğu kadar en meşakkatlisi de olan öğretmenlik mesleği, bir insan yetiştirme sanatıdır.
Devletimizin kurucusu ATATÜRK; “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Beni öğretmenliğimle anın ve anlatın” diyerek öğretmenlik mesleğine verdiği öneme işaret etmiştir.
Sizlere emanet ettiğimiz sevgili yavrularımızı, Atatürk ilke ve inkılaplarına, Anayasamızda ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerine bağlı, vatanını, milletini ve bayrağını seven, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen fertler olarak yetiştirmelisiniz.
Sevgili Öğrenciler,
Bu okullarda okumanın hak olduğu kadar, görev ve sorumluluk olduğunu da hatırınızdan çıkarmayınız. Başarıya giden yolun sırrı çok çalışmaktan geçmektedir. Düzenli ve çok çalışarak başarılmayacak hiçbir şey yoktur. Sizleri okutmak için her türlü sıkıntıya katlanan ailelerinizin ve öğretmenlerinizin sizden tek istediği iyi yetişmiş insanlar olarak topluma katılmanızdır.
Çünkü, hızla değişen dünyamızda uygar bir devlet olarak yaşamanın ve ATATÜRK’ün bizlere hedef olarak gösterdiği “Muassır Medeniyet Seviyesine Ulaşmanın” yolu bilgili insandan geçmektedir. Sizler, anne-babalarınızın ve yüce milletimizin ümidisiniz.
Saygıdeğer Veliler,
Çocuklarınızı okula göndermekle görevinizin bittiğini sanmayınız. Çocuklarınızın okuduğu okul yöneticileri ve öğretmenleriyle sürekli görüşerek, çocuklarınızın eğitimine katkıda bulunmanızı bekliyoruz. Tespit ettiğiniz aksaklıkları ifade etmekten çekinmeyiniz. Kırşehir Bil Kolejleri Okul İdarecileri olarak makul olan, uygulanabilir tüm taleplerinizi değerlendireceğimizden emin olmanızı belirtmek istiyorum.
Kırşehir Bil Koleji ortaokulu öğrencileri 2018 Öğrenci LGS Sınavında il genelinde, son üç yıldır üst üste Kırşehir birincisi, Yüksek Öğrenime Geçiş sınavında Kırşehir Bil Koleji Fen Lisesi Tüm Okul Türleri arasında Kırşehir il birincisi olarak büyük bir başarı sağlamışlardır. Bu başarıların sağlanmasında emeği olan, Öğrenci velilerimizi, Öğretmen arkadaşlarımı, Sevgili öğrencilerimizi kutluyorum.
Bu duygularla, 2018-2019 eğitim yılının eğitim camiasına, öğrencilerimize, ailelerine, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku