Genel

Kırşehir'de, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri programı düzenlendi

Kırşehir'de, Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri programı düzenlendi

Okunma: 445

4 Haziran 2021 15:51
-A

+A

 

KIRŞEHİR (İHA) -
 Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerine katılan Vali İbrahim Akın, kursiyerler tarafından hazırlana el emeği eserleri inceledi.
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinliklerine Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan ve kursiyerler katıldı.
Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri açılış programında konuşan Vali Akın, “Eğitim Kurumları Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Yönetmeliğine göre her yıl Haziran ayının ilk haftası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak belirlenmiştir. Bu hafta içerisinde düzenlenen etkinlikte Halk Eğitim Merkezi ve Aile Yaşam Merkezindeki kurslarda verilen eğitimler sonunda kursiyerlerin eserleri sergilenmektedir. Bu eserleri el emeği, göz nuru oldukları için çok anlamlı buluyorum" dedi.
Halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisinin de sunulduğu Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri, el sanatları ve karma resim sergisini gezerek kursiyerlerden atölye çalışmaları hakkında bilgiler alınması ile sona erdi.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku