Güncel

Kırşehir'de, kahvehaneciler sorunlarını anlattı

Kırşehir'de, kahvehaneciler sorunlarını anlattı

Okunma: 299

18 Ağustos 2020 12:01
-A

+A

KIRŞEHİR (İHA)
      - Kırşehir'de, yeni normale dönüş sürecinde kahvehanelerinde oyun oynatamayan işletme sahipleri basın toplantısı ile sorunlarını anlattı.
      Esnaf Odaları Birliğinde işletmecilerle birlikte açıklamada bulunan Kahveciler, Otelciler, Lokantacılar Odası Başkanı Davut Kaya, normalleşme sürecinde Türkiye genelinde bütün iş yerleri normalleşmişken kahvehanecilerin işletmelerinde oyun oynatmamasını esnaf olarak anlamakta güçlük çektiklerini söyledi.
      Kaya, açıklamasında; "Gerekli tedbirler alınarak kahvehanelerin tamamen normalleşmesi Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere ilgili bakanlıklardan talebimizdir. Kahvehanelerde hijyen, sosyal mesafe kuralına dikkat edilirken esnafta duyarlı durumdadır"dedi.
Koronavirüs salgını ile kahvehane işletmecilerinin çok zor duruma düştüğünü anlatan ve devletten işletmeciler için destek isteyen Kaya, "Salgın durumundan etkilenen esnafa kira yardımı yapılması, esnafın yanında çalışan işçinin ekonomik mağduriyetinin giderilmesi, birikmiş elektrik, su, doğalgaz faturalarının yıl sonuna kadar ertelenmesi, esnafın kapalı kaldığı süre boyunca ödemekle yükümlü olduğu SGK primleri ve vergilerin devletimizce ödenmesi ve tüm kredi borçlarının yıl sonuna kadar faizsiz olarak ertelenmesini talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku