Güncel

Kırşehir'de denetim ekipleri vatandaşları bilgilendiriyor

Kırşehir'de denetim ekipleri vatandaşları bilgilendiriyor

Okunma: 374

4 Eylül 2020 15:40
-A

+A

        Covid-19 salgın tedbirleri kapsamında maske, mesafe ve temizlik konusunda toplum bilincinin arttırılmasına yönelik denetim uygulaması devam ediyor. Kırşehir'de denetim ekipleri çarşı esnafı ve pazar yererinde tedbirlere ve kurallara uyulması gerektiğini belirterek vatandaşlara koruyucu sağlık tedbirlerine uymaları çağrısında bulundular.
        Pazar esnafı  ve pazara gelen vatandaşlarla görüşen denetim ekipleri maske, mesafe ve temizlik kuralları ile alınan tedbirlere uyulmasının önemini belirterek vatandaşları bilgilendiriyor. Denetim ekipleri Kırşehir'de vatandaşlara salgınla mücadelede toplum desteğinin önemini belirterek hastalığın yayılım hızının düşürülmesi ve kontrol altına alınmasında herkesin büyük sorumluluğu olduğunu ifade etti.
14 Günlük Zorunlu Gözetim
           Korona virüs tedbir ve kararları uyarınca korona virüstesti pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanlar kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde 14 günlük zorunlu gözetime tabi tutulacak.
Karantinanın özellikle virüsler ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önlemek için etkin bir tedbir olduğu bu konuda alınan tedbirlere, kararlara ve kurallara hassasiyetle uyulmasının büyük önem taşıdığı belirtilirken, kurallara uymayanlar için cezai işlemler uygulanıyor.
          İl Hıfzısıhha Kurulu kararınca Covid-19 testi pozitif çıkan veya temaslı hastaların bir kısmının sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla bir dizi önlemler aldığı bildirilen açıklamada: “Düzenlenen kurallara tam olarak uymadığı tespit edilen şahıslar hakkında düzenlenen izolasyon tedbirlerinin sağlıklı ve etkili şekilde devamının sağlanması, hastaların tam olarak kontrol altında tutulması, kamu sağlığını korumak için özellikle bu tür denetimlerde kurallara uymayan, sadece adli işleme tabi olan şahısların uygun görülecek barınma merkezinde karantina altına alınarak muhafaza altında tutulmalarının daha uygun
olacağına oy birliği ile karar verilmiştir.” denildi.
         Alınan karar gereğince korona virüs testi pozitif çıktığı halde karantinaya alınan ancak buna uymayanların kolluk kuvvetlerince gözaltına alınıp belirlenen barınma merkezinde karantina süresince zorunlu gözetime tabi tutulacağı vurgulandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku