Genel

Kırşehir'de etkinliklere 1 ay yasak

Kırşehir'de etkinliklere 1 ay yasak

Okunma: 481

16 Nisan 2021 14:03
-A

+A

Kırşehir İl Umumi Hıfzı Sıhha Kurulu kent genelinde bütün etkinliklerin yasaklandığını duyurdu. Yasaklar 17 Mayıs’a kadar geçerli olacak.

İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu 2021-23 No'lu Kararı
İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İbrahim Akın başkanlığında 16.04.2021 tarihinde saat 10.00’da toplanarak aşağıdaki kararı aldı.
Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir.
Bu çerçevede İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 14.04.2021 tarih ve 2021-21 sayılı kararı ile 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatiflerin genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerine izin verilmeyeceği kararlaştırılmıştır.
Yapılan değerlendirme neticesinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca ilimiz genelinde; Sendikaların da genel kurul dahil yapacakları geniş katılımlı her türlü etkinliklerin 17 Mayıs 2021 tarihine kadar ertelenmesine,
Alınan karara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına; Oybirliği ile karar verildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku